Ліквідація ПриватБанку обійшлася державі в більш ніж 90 млрд гривень, - Рожкова

Понеділок 17 липня 2017 11:48
Ліквідація ПриватБанку обійшлася державі в більш ніж 90 млрд гривень, - Рожкова
Фото: ліквідація ПриватБанку обійшлася державі в кругленьку суму (УНІАН)

У разі ліквідації довелося б зупинити 50% транзакцій всієї банківської системи

Ліквідація ПриватБанку коштувала державному бюджету понад 90 млрд гривень. Про це в інтерв'ю Finance.liga.net розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її словами, на момент націоналізації в ПриватБанку було зосереджено близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які, у разі ліквідації банку, довелося б у короткий термін виплачувати.

"Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямих витратах бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню", - розповіла Рожкова.

Крім того, у банку знаходилися кошти малого і середнього бізнесу, який в разі ліквідації фінустанови втратив би всі свої кошти.

Рожкова пояснила, що банкрутство ПриватбБнку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

Також, за словами заступника голови НБУ, виплата вкладів в короткий термін призвела б до неминучої емісії, що, в свою чергу, негативно вплинуло б на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить, постраждали б інші банки й економіка в цілому.

Нагадаємо, докапіталізація ПриватБанку коштувала державі 7% ВВП.

ПриватБанк був націоналізований 16 грудня 2016 року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся