ua en ru

Ліквідація банку "Велес" - це політична розправа над "Батьківщиною", - Бондарєв

Ліквідація банку "Велес" - це політична розправа над "Батьківщиною", - Бондарєв Фото: Костянтин Бондарєв

Рішення Вищого адмінсуду України про незаконність ліквідації банку "Велес" доводить, що Національний банк України керувався не фінансовими, а політичними мотивами, розправляючись із банком. Про це заявив основний акціонер банку "Велес", очільник Київської обласної парторганізації "Батьківщини" Костянтин Бондарєв на прес-конференції.

Як відомо, 16 листопада 2016 року Ухвалою Вищого адміністративного суду України було визнано протиправною та скасовано постанову правління Національного банку України №875/БТ від 10 грудня 2015 року "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Велес".

"Таким чином, суд визнав, що Нацбанк ліквідував банк "Велес" безпідставно, не маючи на це жодних правових підстав. Це означає, що НБУ керувався винятково політичними мотивами", – зазначив Костянтин Бондарєв.

Політик нагадав, що ліквідація банку відбулася відразу після виборів до місцевих рад, під час яких партія "Батьківщина" в багатьох регіонах, зокрема на Київщині та Черкащині, випередила БПП. При цьому під час виборчої кампанії Бондарєву як керівнику штабу через активну політичну діяльність "влада погрожувала забрати бізнес".

"Національний банк став інструментом тиску на опозиційні сили в руках президента Петра Порошенка. Я переконаний, що президент і є замовником політичних репресій проти банку", – заявив Костянтин Бондарєв.

Проте зараз обурення в акціонерів "Велеса" викликає те, що Голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що не має наміру виконувати рішення Вищого адміністративного суду, за яким Національний банк зобов’язаний поновити ліцензію банку Велес.

"Якщо керівник державного органу каже, що не буде виконувати рішення суду, то це – кримінальна відповідальність", – переконаний політик.

Лідер Київської обласної "Батьківщини" запевнив, що й надалі добиватиметься у судах справедливості і доводитиме протиправні дії НБУ і його голови Гонтаревої стосовно банку "Велес".

"Гонтаревій за брехню доведеться відповідати! Ми також звернемося до Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності за відмову виконувати рішення суду і щодо відшкодування збитків акціонерам", – заявив Бондарєв.

Він переконаний, що Валерію Гонтареву треба негайно звільняти з посади голови НБУ, оскільки саме за період її правління банківська система була фактично зруйнована, а національна валюта знецінилася більше, ніж утричі.