Лідери G20 можуть домовитися про збільшення фінансових обсягів МВФ, - джерело

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 13:20

Лідери "великої двадцятки" можуть домовитися про збільшення фінансових обсягів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з метою сприяння вирішенню Європейського боргової кризи. Про це повідомляє AFP з посиланням на чиновників з переговорного процесу на зустрічі G20 у Каннах.
За повідомленням співрозмовника агентства, який посилається на проект підсумкової декларації G20, передбачається, що обсяг МВФ буде збільшено за рахунок добровільних внесків країн, які можуть дозволити собі це. Лідери "двадцятки" мають намір завершити збільшення фонду МВФ до осені 2012 р.
"Бажаючі держави можуть до осені 2012 р. збільшити свій внесок у ресурси МВФ в двосторонньому порядку", - повідомило джерело.
За словами співрозмовника, лідери "двадцятки" хочуть повторити крок, який вони вже робили раніше. В 2009 р. була досягнута домовленість про збільшення ресурсів МВФ в три рази (на близько 250 млрд дол.), а в 2010 р. лідери G20 домовилися про подвоєння вкладу членів фонду в його механізми.
Як повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела, на збільшення обсягів фонду наполягав Президент Франції Ніколя Саркозі.
"Велика двадцятка" сповнена рішучості збільшити ресурси МВФ, але незрозуміло які конкретні механізми будуть зроблені", - сказав джерело.
Співрозмовники Reuters відзначають, що в G20 сподіваються, що збільшення фінансових розмірів Фонду відбудеться в першу чергу за рахунок країн, що розвиваються. За їх словами, конкретні цифри ще не були узгоджені, але очікується, що це буде сума в 300-350 млрд дол.
Агентство відзначає, що раніше глава Міністерства фінансів Великобританії Джордж Осборн підтвердив, що лідери "двадцятки" обговорюють можливість збільшення ресурсів МВФ. За його словами, серед зацікавлених країн є і Китай.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top