ua en ru

Лідери G7 у підсумковій декларації закликали РФ вплинути на сепаратистів

Лідери G7 у підсумковій декларації закликали РФ вплинути на сепаратистів Фото: Велика сімка (G7)

Енергетичні питання не повинні стати засобом політичного примусу

Лідери країн "Великої сімки" (G7) у декларації за підсумками дводенного саміту, який пройшов у Німеччині 7-8 червня, закликали Російську Федерацію (РФ) вплинути на сепаратистів на Донбасі. Підсумкова декларація лідерів G7 оприлюднена на сайті федерального уряду.

"Ми знову підтверджуємо нашу всебічну підтримку зусиллям з пошуку дипломатичного вирішення конфлікту на сході України, зокрема, в рамках нормандського формату і тристоронньої контактної групи. Ми вітаємо ключову роль ОБСЄ в пошуку мирного рішення", - йдеться в декларації.

Також "Велика сімка" закликала всі сторони повною мірою виконувати мінські угоди, підписані 12 лютого 2015 року в Мінську.

"Ми стурбовані недавнім збільшенням інтенсивності боїв на лінії розмежування; ми повторюємо наш заклик до всіх сторін в повній мірі поважати і впроваджувати умови припинення вогню і вивести важке озброєння", - наголошується в документі.

Країни G7 нагадали про можливість посилення санкцій проти Росії, якщо ситуація на Донбасі буде погіршуватися і в зв'язку з цим закликали РФ вплинути на бойовиків сході України.

"Ми очікуємо, що Росія припинить транскордонну підтримку сепаратистських сил і скористається своїм значним впливом на сепаратистів для реалізації своїх зобов'язань за мінськими угодами в повному обсязі", - йдеться в документі.

Крім цього, країни "Великої сімки" відзначили свою підтримку України в енергетичних питаннях.

"Ми підтверджуємо нашу підтримку України та інших країн в їх зусиллях щодо реформування і лібералізації своїх енергетичних систем і підтверджуємо, що енергетика не повинна використовуватися як засіб політичного примусу чи загрози безпеці", - підкреслили в G7.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що посли країн "Великої сімки" мають допомогти Україні у впровадженні реформ і боротьби з корупцією.