ru ua

Лідер українських греко-католиків стурбований попередженням з боку влади

Глава УКГЦ Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук заявив, що вперше за час незалежності України прозвучала офіційна загроза припинення діяльності релігійних організацій УГКЦ, і запевнив, що Церква не є учасником політичних процесів.

На початку січня керівництво Міністерства культури України звернулося до глави УГКЦ з проханням забезпечити дотримання законодавства про проведення публічних богослужінь і вказало на те , що священики повинні мати дозвіл на проведення служінь в таких місцях, як майдан Незалежності в Києві.

Як повідомив Департамент інформації УГКЦ, у понеділок архієпископ Святослав виступив із заявою , згідно з яким вперше за період Незалежності прозвучала загроза " припинення діяльності відповідних релігійних організацій УГКЦ". Причина такої реакції - релігійна діяльність священнослужителів УГКЦ на майдані Незалежності в столиці.

У цьому контексті він зазначив, що люди на Майдані звернулися до УГКЦ та іншим церквам" з проханням бути з ними і молитися разом". Архієпископ Святослав також підкреслив , що УГКЦ не є учасником політичних процесів , але вона "не може залишатися осторонь , коли її віруючі просять про духовну опіку " .

"Бути зі своїми віруючими є обов'язком священика, який виходить з самої місії Церкви. Цій місії, яку доручив їй сам Христос Спаситель, наша Церква завжди була вірною і такою залишиться і на майбутнє, незважаючи на будь-які загрози", - підкреслив глава УГКЦ.

Він додав, що УГКЦ і надалі залишає за собою право давати оцінку ситуації в Україні, якщо "порушуються права людини і принципи суспільної моралі, які виходять із Божого закону і відображені в соціальному вченні Церкви".

Архієпископ Святослав також сказав, що єдиним шляхом подолання суспільно-політичної кризи на Україні є чесний і відкритий діалог усіх сторін, вихідною точкою якого є готовність влади слухати свій народ.