ru ua

Лавров з жалем сприймає вимогу Порошенка до бойовиків на Донбасі скласти зброю

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров з жалем сприймає вимогу Президента України Петра Порошенка до бойовиків на Донбасі скласти зброю.

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров з жалем сприймає вимогу Президента України Петра Порошенка до бойовиків на Донбасі скласти зброю. Про це заявив Лавров 7 липня на спільній прес-конференції за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Болгарії Крістіана Вігеніна, передає прес-служба МЗС РФ.

"На жаль, керівництво України заявляє, що двостороннє припинення вогню можливо лише при повному виконанні "мирного плану Порошенка", який, як відомо, разом з підтримуваним нами закликом про перемир'я, повинен супроводжуватися здачею зброї ополченцями - по суті, їх капітуляцією. І тільки потім київська влада буде розглядати можливість амністії когось із них. Це ускладнення привносить серйозні проблеми у процес, який ми намагаємося підтримувати", - сказав Лавров.

При цьому глава МЗС РФ заявив, що зустріч контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, яка відбулася 6 липня у Києві, була неповноформатною, оскільки в ній не брали участь представники конфліктуючої сторони.

"Відбулася вчора в Києві зустріч була не зовсім повноформатним заходом - українська сторона була представлена київським керівництвом в особі колишнього Президента Л.Д.Кучми, Міністра закордонних справ П.А.Клімкіна, і на ній не були присутні представники ополченців. На жаль, домовленість про якнайшвидше скликання повноформатної Контактної групи за участю ополченців для узгодження параметрів двостороннього припинення вогню... не була виконана... "вперлося" все у погодження місця її проведення... керівники ополченців не могли залишити Південний Схід і запропонували зустрітися в Донецьку - їхати, коли проти південно-східних регіонів ведуться масовані бойові дії, було б дивно", - додав він.

Лавров також підкреслив, що стурбований жертвами серед мирного населення на Донбасі.