ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ– 2016» в номінації «Промисловець року»
Ірина Мірошник
Голова Правління ПАТ «УКРПЛАСТИК», заслужений промисловець України, доктор у галузі філософії права, член Правління Європейської ротогравюрної Асоціації ERA, президент Асоціації гнучкої упаковки України, засновник міжнародного благодійного фонду імені Олександра Галкіна, офіційний представник в Україні ініціативи ООН «Save Food».
Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2016 році: Ми привернули увагу Уряду та відповідального бізнесу до ініціативи ООН «Save Food» і важливості впровадження в Україні законодавства щодо захисту споживачів від матеріалів, які в процесі виробництва та контактуючи з продуктами, завдають шкоди здоров'ю та екологічній ситуації країни.
Ми освоїли нові, найпрогресивніші технології на ринку Північної і Східної Європи і вже випустили перші промислові партії продукції із застосуванням цих технологій.
Ваш життєвий девіз: У житті нічого не назавжди. Роби тільки те, що приносить тобі радість, навіть якщо це дуже важко.
Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Вченим математиком і артисткою. Обидві ці мрії реалізовую у бізнесі.
Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Побачити весь світ.
Бути сьогодні успішним – це… мати свою позицію, отримувати від роботи задоволення, а в житті мати Радість і світло.
Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі? Вміти бачити перспективу за будь-якими перешкодами і труднощами. Щодня працювати над оптимізацією та поліпшенням всіх процесів. Як то кажуть – потрібно бути першим або другим, або продавати бізнес.
Ваш улюблений афоризм? Сумніви вбивають більше мрій, ніж невдача, яка може статися. Карім Седдики.
Хто для Вас є прикладом в бізнесі? Є наші постачальники, які рік за роком зростають і за будь-яких умов залишаються першими. Є яскрава людина – інженер, підприємець, винахідник, голова Ради директорів Tesla Motors – Ілон Маск. Мені імпонує його позиція – бути частиною того, що змінює світ на краще.
Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України? Їх дві – IТ і агросектор з повним циклом переробки.
Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому? Мені подобається жити тут і зараз.
Якщо щастя не в грошах, то в чому? J А якщо все-таки в грошах, то чому? J Щастя – невизначене поняття. Головне – бути у мирі з собою і бачити перспективу. А гроші – один із способів забезпечення цих можливостей, причому не найголовніший.
Що було першим, що Ви створили своїми руками? Малювала, шила, в'язала, вишивала, а що було першим – не пам'ятаю. Ні комп'ютерів, ні магнітофонів не створювала.
Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... знаю, що з нею робити».
Яка риса характеру – Ваш головний недолік? J Швидкість думки.
Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? «Золоте теля» Ільфа і Петрова.
З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Ніколо Тесла, Ісак Ньютон, Коко Шанель. Обожнюю неординарних інтровертів.
Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Чудо цінується і виглядає там, де вона створена. Переносити його куди б то не було – не має сенсу – зникне диво.
Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? Це питання вимагає додаткової консультації брендменеджерів, дизайнерів і іміджмейкерів.
Роман Черняк
Генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ», Заслужений машинобудівник України.
Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2016 році: Приєднання до світової автомобільної спільноти із отриманням ПАТ «АвтоКрАЗ» сертифікату ISO/TS 16949: 2009 на систему управління якістю для автовиробництв. Збереження стійкого положення підприємства, трудового колективу, виробництва вантажівки КрАЗ в Україні. Розробка, створення і впровадження у виробництво лінійки перспективних автомобілів малої вантажопідйомності для комунального, дорожнього та сільськогосподарського господарств країни.
Ваш життєвий девіз: «Неможливо побачити нові береги, не відпливши від старих». Іншими словами вдосконалення та розвиток.
Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Як і все діти: космонавтом, льотчиком або військовим.
Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Я давно пережив той час, коли мріяв та чекав на здійснення мрій. Зараз я ставлю перед собою чіткі цілі і їх досягаю . Можливо, не все з наміченого здійснилося, проте роблю можливе, аби досягти мети. Зокрема, поставив собі за мету, щоб «КрАЗ» став в один ряд із передовими світовими автовиробниками. Ця ціль реалістична, поступово, ціною кропіткої командної роботи вона буде досягнута.
Бути сьогодні успішним – це… впевнено дивитись у майбутнє, досягати поставлених цілей і вести за собою колектив.
Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі? Вміння мислити на перспективу, цілеспрямованість, відповідальність, впевненість. Бути лідерами галузі допомагає віра в те, що ми робимо корисну справу, згуртованість навколо спільної мети та оптимізм.
Ваш улюблений афоризм? «Нащо говорити там, де треба діяти» Богдана Хмельницького.
Хто для Вас є прикладом в бізнесі? Якщо в автомобілебудуванні, то це Лі Яккока – президент компанії Ford и голова правління корпорації Chrysler. Якщо взагалі у бізнесі, то це Білл Гейтс.
Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України? Одною із головних галузей в Україні, звичайно, вважаю машинобудування.
Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому? Напевно тим, чим і зараз – розвитком машинобудування, яке тоді тільки-но зароджувалось в нашій країні.
Якщо щастя не в грошах, то в чому? J А якщо все-таки в грошах, то чому? J Індекс щастя в кожного свій. Рівень матеріального забезпечення, безперечно, важливий, але не визначний у житті людини. Бо є такі речі, які неможна придбати за жодні гроші: здоров’я, справжні дружбу та любов, наприклад. Я щасливий, що живу в Україні, займаюсь любимою справою, маю родину, друзів. Досягнув у житті того, чого прагнув: і дерево, і сина , і дім , як у відомій приказці.
Що було першим, що Ви створили своїми руками? З дитинства багато робив різної роботи, бо ріс у селі. Активно допомагав батькам будувати власний дім. У школі були перші власні творіння: повітряний змій, перша деталь на токарному верстаті, перша табуретка.
Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... світ не перевернуJ , проте використаю її як плацдарм для досягнення поставленої мети».
Яка риса характеру – Ваш головний недолік? J Надлишкові емоційність, прямота та принциповість.
Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Якусь окрему книгу визначати як улюблену було б некоректно, бо подобається світова і вітчизняна класика – і Бравий солдат Швейк Гашека, і твори Степана Руданського, й сучасна література, зокрема Ліни Костенко.
З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Історичні особистості нам відомі у зв’язку з тими чи іншими подіями. Про їх особисті якості знаємо не так багато, тому міг чи не міг би потоваришувати , залежало би особисто не від мене. А ось хотілося би потоваришувати із видатними вченими, винахідниками, наприклад Сікорським, Даймлером, Бенцом, Отто.
Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Якби я був мером, то намагався би зробити своє місто чудом світу, а не тягнути до себе якесь із семи чудес. Піраміди Хеопса, Колос Родоський та решта світових чудес українцям чужорідні у культурному плані. Вони би органічно не вписалися в наш оригінальний український колорит.
Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «КрАЗ», звичайно. Планета із грецького – «мандрівник», вантажівка КрАЗ якнайкраще підпадає під це визначення. КрАЗ мандрує світом вже понад 60 років, це автомобіль із сталевим характером. Перевірений тисячами кілометрів доріг та бездоріжжя. Сьогодні більш ніж у 70 країнах світу на різник континентах українська вантажівка задіяна на передовій, будівництві, у шахтах, добуванні деревини тощо.
Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? До Полтавщини: плідна, співуча, гостинна, із багатовіковою історією, мальовничою природою земля. Зокрема й до Кременчука, на «КрАЗ», який є візитівкою Полтавського краю. Повіз би й до Карпат, на Полісся та Поділля, до Слобожанщини. На Україні велика кількість неповторних міст, містечок, місць , які цікаво було б подивитися іноземцю, а нам не соромно показати їх унікальну красу.
Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Подобається ландшафтний дизайн, охота, риболовля, подорожі. Дуже люблю гірські лижі – я лижник зі стажем. Тільки ось останні років чотири мені відпочивати ніколи – робота забирає увесь вільний час. А ще люблю футбол: намагаюся не пропускати матчів ФК «Ворскла», Кремінь та Гірник-Спорт.