ua ru

Латвія скликає позачергове засідання Ради глав МЗС ЄС через обстріл Маріуполя

Міністерство закордонних справ Латвії вимагає скликання позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу у зв'язку зі змінами ситуації на сході України, зокрема, у зв'язку з обстрілом Маріуполя вранці 24 січня. Про це сказано в заяві МЗС Латвії, опублікованому прес-службою.

"Ті, хто провокують агресію, повинні знати, що міжнародне співтовариство буде реагувати рішуче і твердо на ескалацію конфлікту. Ці зміни, як очікується, будуть обговорюватися Радою Безпеки ООН, і Латвія вимагає термінового скликання позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ", - сказано в повідомленні.

На думку МЗС Латвії, атаки промосковських терористичних груп у Маріуполі та інших містах України, вчинені проти мирних жителів, однозначно показують, що Росія не зацікавлена в мирному врегулюванні конфлікту, а її "мирні ініціативи" були прикриттям реальних намірів.

Нагадаємо, 24 січня, близько 9:00 бойовики обстріляли з систем залпового вогню житлові райони на сході Маріуполя. Після чого місцеве МВС опублікувало список з 29 загиблих, з яких особистості семи не ідентифіковані. Крім того, в списку вказані імена 93-х постраждалих.

Після чого держсекретар США Керрі звинуватив Росію в обстрілі Маріуполя і пообіцяв посилити на неї тиск з боку США.