ua ru

Кожара просить ВР прийняти два закони для переходу на наступний етап лібералізації візового режиму з ЄС

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара просить Верховну Раду України прийняти два закони про протидію дискримінації і корупції для переходу на наступний етап лібералізації візового режиму з ЄС. Про це Кожара заявив, виступаючи з трибуни Верховної Ради України під час парламентських слухань "Безвізовий режим між Україною і ЄС: перспективи і нові можливості для громадян України", передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна має вдвоє прискорити темпи, щоб повернути колишні позиції з виконання плану дій щодо введення безвізового режиму. Адже країни, які почали реалізовувати плани пізніше України, вже попереду... Наприклад, Молдавія отримала план дій щодо лібералізації візового режиму пізніше України, а саме у 2010 році, проте вже в листопаді 2012 р. вона перейшла на другий етап плану дій... Грузія отримала план дій на 2013 р. і за оцінками ЄС, на цьому етапні грузинське законодавство в значній мірі відповідає вимогам ЄС, дозволяє прогнозувати введення безвізового режиму для громадян Грузії вже в 2015 році", - заявив Кожара.

Тому, за його словами, Україна повинна прискорити цей процес: "Нам вкрай необхідно подвоїти зусилля, щоб повернутися до високих темпів впровадження критеріїв ЄС... Я хотів би закликати учасників слухань рекомендувати Верховній Раді прискорити розгляд та прийняття двох ключових законодавчих актів: закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реалізації рекомендації Еврокомомисии у сфері антикорупційної діяльності, а також другий - про внесення змін до законодавчих актів щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні".