Козак планує передати функції контролю над територіальними управліннями Укртрансінспекції облдержадміністраціям

Міністерство інфраструктури України розгляне можливість реорганізації Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті. Про це на засіданні колегії міністерства з питань автомобільного транспорту заявив міністр інфраструктури Володимир Козак, передає прес-служба Мінінфраструктури.

Міністр доручив фахівцям відомства вивчити питання передачі частково функції контролю над територіальними управліннями Укртрансінспекції обласним державним адміністраціям.

"Нинішню структуру Укртрансінспекції неможливо ефективно контролювати. Тому, у відповідності з тими реформами, які ми проводимо в області автотранспорту та дорожнього господарства, доцільно надати більше повноважень керівникам обласних і місцевих органів влади з організації роботи Укртрансінспекції та контролю за її виконанням", - зазначив Козак.

За його словами, діяльність територіальних управлінь Укртрансінспекції неодноразово викликала нарікання і скарги, як з боку перевізників, так і державних контролюючих органів.

Зокрема, недосконалою визнана робота з виявлення "нелегальних" перевізників, здійсненню габаритно-вагових перевірок та взаємодії з місцевою владою, Державтоінспекцією, Державною виконавчою службою та ін.

"Міністерство інфраструктури найближчим часом з урахуванням пропозицій обласних державних адміністрацій повинно відпрацювати такий механізм роботи Укртрансінспекції, згідно з яким територіальні підрозділи підкорятися місцевим органам влади, а центральне управління в Києві відповідатиме за підготовку нормативно-правової бази та контролювати роботу в регіонах", - сказав Козак.

Читайте також: Мінінфраструктури розробило законопроект про введення карти безготівкової оплати транспортних послуг

Крім того, Укртрансінспекції доручено налагодити співпрацю з Державною автомобільною інспекцією та місцевою владою, щоб встановити прозорий та узгоджений контроль над порушеннями автотранспортного законодавства.

З метою посилення відповідальності не тільки перевізників, а й власне самого керівництва територіальних управлінь Укртрансінспекції пройде атестація керівників та їх заступників.

Також планується провести підвищення кваліфікації співробітників Департаменту автотранспорту Мінінфраструктури, Укртрансінспекції та територіальних управлінь транспорту облдержадміністрацій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся