Котирування золота на COMEX напередодні вперше за три торгові сесії перевищили відмітку 1400 дол./унція

Котирування золота в ході торгів на Товарній біржі Нью-Йорка (COMEX) напередодні вперше за три торгові сесії перевищили відмітку 1400 дол./унція, а офіційна ціна золота на біржі за підсумками торгів 13 грудня підвищилася на 0,9%, досягнувши максимуму за чотири торгових дні, передає РБК.
Тройська унція золота напередодні подорожчала на 13,1 дол., а офіційна ціна золота стосовно його активного ф'ючерсу (лютий) склала 1398,0 дол./унція - найвищий показник після 7 грудня ц.р. Ціни по операціях із золотом встановилися в ході торгів в діапазоні:
- мінімум - 1380,8 дол./унція;
- максимум - 1400,2 дол./унція.
На готівковому ринку дорогоцінних металів в Лондоні офіційні ціни на золото 13 грудня становили:
- ранковий фіксинг (AM Fixing) - 1388,25 дол./унція;
- вечірній фіксинг (PM Fixing) - 1399,00 дол./унція.
Золото на COMEX подорожчало 13 грудня через його технічні покупки після того, як за минулий тиждень ціна золота знизилася приблизно на 1,5%. При цьому покупкам золотих злитків багато в чому сприяли рішення Центробанку КНР утриматися від перегляду існуючої ключової облікової ставки і подешевшання на цьому тлі долар США. У комплексі такі умови забезпечили підвищений інвестиційний попит на золото. Відзначимо, долар США напередодні помітно послабив свої позиції. Так, індикатор міжнародного фінансового ринку, що відбиває зміни курсу американського долара щодо "кошику" шести провідних світових валют, ICE Dollar Index (spot) знизився на 0,9% і опустився до свого майже тритижневого мінімуму - 79,284 пункту.
Тим часом великі інвестиційні фонди, орієнтовані на операції із золотом, 13 грудня взяли технічну паузу і не вживали активних операцій із золотими злитками. Так, фізичні активи спеціалізованого інвестиційного фонду SPDR Gold Trust, найбільшого в світі власника золота серед інвестиційних інститутів, напередодні не змінилися і склали 1 тис. 289,830 т золота. Відзначимо, за період 6-10 грудня фонд SPDR Gold Trust скоротив свої фізичні активи в золоті на 8,236 т, в результаті чого вони опустилися до найнижчого рівня після 30 листопада ц.р.
Сьогодні золото на терміновому ринку торгується в позитивній ціновій зоні, а його поточні котирування перевищують відмітку 1400 дол. / унція. Встановилися з початку дня в електронній торговій системі CME GLOBEX ціни по операціях з активним ф'ючерсом на золото тримаються в діапазоні:
- мінімум - 1394,8 дол./унція;
- максимум - 1407,9 дол./унція.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся