Конституційний суд Португалії визнав незаконною реформу, необхідну для отримання фіндопомоги
Конституційний суд Португалії ухвалив, що законопроект, що дозволяє уряду звільняти працівників державного сектору, які не зможуть пройти перепідготовку, є незаконним, повідомляє " Росія 24".
Це вже третій випадок протягом року, коли суд відхилив важливі реформи уряду, які розцінені як суперечні Конституції. Тим самим блокується проведення реформи, що має вирішальне значення для того щоб виконати умови для отримання пакета фінансової допомоги сумою в 78 млрд євро.
Суд ухвалив це рішення через п'ять місяців після того, як не схвалив скорочення державних витрат до 1,3 млрд євро. Тоді уряд був змушений переписати бюджет, в якому було передбачено заходи щодо скорочення дефіциту, що було узгоджено з міжнародними кредиторами.
Відхилення законопроекту про "перекваліфікацію працівників громадського сектора", який дозволив би державі звільняти працівників, після того як вони провели рік в резервних списках, означає, що уряду доведеться переписати пакет реформ, спрямованих на скорочення в 4,7 млрд євро.
Це вже втретє за рік, коли суд відхилив важливі реформи уряду, які розцінені як суперечні конституції.
Рішення завдало чергового удару по прем'єр - міністру Педро Пасуш Коелью, і це менш ніж через два місяці, після того як у його правоцентристської коаліції мало не стався остаточний розкол через розбіжності з приводу заходів жорсткої економії.Нагадаємо, що 1 липня 2013 р. подав у відставку міністр фінансів Вітор Гашпар, який вочевидь, втратив віру в ефективність непопулярною програми суворої економії, яка була раніше узгоджена з єврозоною і Міжнародним валютним фондом. 2 липня його приклад наслідував міністр закордонних справ Пауло Порташ.
Таким чином, відставка ключових членів кабінету міністрів призвела до загрози розпаду правлячої коаліції, спровокувавши падіння вартості португальських активів на ринках.
Нагадаємо, що Португалія отримала екстрені кредити від Євросоюзу в 2011 р., після того як інвестори відмовилися профінансувати потреби країни на прийнятних умовах. Передбачалося, що Португалія зможе повернутися на фінансовий ринок в 2014 р. Проте, нещодавно Президент Португалії Анібал Каваку Сілва заявив, що країна ризикує не повернутися на борговий ринок в 2014 р. зокрема через відмову "трійки" від схвалення чергового кредитного траншу в рамках програми екстреного фінансування Португалії.