ua en ru

Конституційна асамблея вважає, що оцінку закону про референдум може дати тільки КСУ

Конституційна асамблея вважає, що оцінку закону про референдум може дати тільки Конституційний суд України (КСУ). Про це сьогодні на засіданні асамблеї повідомив голова конституційної асамблеї Леонід Кравчук, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ви хочете, щоб ми сьогодні дали оцінку закону про референдум, але таку оцінку може дати тільки Конституційний суд. Замінити собою Конституційний суд і приймати рішення - не розумно", - зазначив Кравчук.

За його словами, розгляд цього питання може внести непорозуміння в суспільство. Таким чином, було прийнято рішення доручити це питання розглянути комісії народовладдя, яка має надалі вирішити як з цим питанням надалі працювати.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5475-VI про всеукраїнський референдум 27 листопада. Законом, який прийнятий у першому читанні ще у 2010 р. пропонується визначити поняття та предмет всеукраїнського референдуму, його основні принципи, законодавчі обмеження щодо проведення.

Зокрема, пропонується розрізняти конституційний, ратифікаційний, законодавчий і загальний всеукраїнські референдуми, а також унормувати, що за народною ініціативою можуть бути проведені всеукраїнський референдум щодо прийняття нової редакції Конституції України (здійснена установча влада Українського народу), законодавчий референдум, у тому числі з метою скасовування окремих законів України.

Читайте також: Зміни в Конституцію будуть винесені не референдум через відсутність 300 голосів у новій Раді, - Кравчук