Конкурс з продажу акцій "Дніпрообленерго" пройшов на 100% прозоро, - ФДМ

Конкурс з продажу акцій "Дніпрообленерго" пройшов на 100% прозоро, - ФДМ
Фото: Дніпрообленерго (energo.dtek.com)

У ФДМ вважають торги однозначним успіхом

Конкурс з продажу 25% акцій ПАТ "Дніпрообленерго" був прозорим, відкритим і конкурентним. Про це заявив заступник голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Юрій Нікітін журналістам після завершення торгів 31 квітня.

"Ми вважаємо проведені торги однозначним успіхом. Тому що держава замість цінних паперів, які не приносили їй ніякого доходу, нарешті отримала реальний дохід. Від п'яти пакетів акцій (були продані за останній час, - ред.) отримала дохід понад 3 млрд грн. Половина вже в бюджеті, половина, сподіваємося, будуть у бюджеті вже наступного тижня. І держава зможе їх використовувати для тих програм, які їй важливі", - зазначив Нікітін.

Він зазначив, що було зроблено 21 крок аукціону, і ціна зросла вдвічі на 25%-му пакеті акцій." Купив акції мажоритарний акціонер, який купував і інші пакети. Суперником була ІК "Concorde Capital", торговець цінними паперами. Вони офіційно заявляли, що купують для себе, для подальшого перепродажу. Це їх робота", - додав заступник голови ФДМ.

"Конкурс пройшов 100% прозоро з точки зору відкритості, максимально конкурентно і вигідно для держави. І далі будемо намагатися робити так само. Прем'єр-міністр вчора на нараді сказав, що чекає від Фонду відкритої, конкурентної приватизації. Ми і вчора, і сьогодні довели, що можемо це робити", - резюмував чиновник.

Як повідомлялося, блокуючий пакет акцій (25%) ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" Фонд продав на аукціоні 31 серпня. На купівлю цінних паперів претендували два учасника.

В результаті приватизаційного аукціону, що відбувся на фондовій біржі ПФТС, переможцем виявилася компанія Ornex, що входить до Групи СКМ. Ціна 25% акцій "Дніпрообленерго" склала 1 млрд 4,676 млн грн, що в 2,05 рази вище за стартову.

Раніше глава аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій в коментарі ЗМІ заявив, що вартість блокуючого пакета акцій ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" за підсумками біржових торгів 31 серпня досягла найвищого значення за всю історію приватизації цієї компанії. Експерт вважає, що торги пройшли в конкурентному середовищі.

"Мені здається, тут до конкурсів ніяких претензій бути не може. Хто завгодно міг зареєструватися, якщо він не під санкціями і купувати, тобто не було обмежень", - сказав Паращій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся