Завдяки неоподатковуваному імпорту "Лівела" збільшила частку на ринку нафтопродуктів до 44%

Кременчуцька компанія "Лівела" завдяки праву на ввезення без сплати податків і зборів нафтопродуктів збільшила частку на ринку до 44%, пише "Комерсант-Україна".
Згідно з даними Енергетичної митниці у серпні компанія, що не платить акцизи, ПДВ і ввізне мито, імпортувала 89 тис. т нафтопродуктів із загального обсягу імпорту в 408 тис. т, у вересні - вже 318 тис. т з 498 тис. т, а в жовтні - 399 тис. т з 518 тис. т. При цьому обсяг споживання нафтопродуктів, за інформацією Мінпаливенерго, у серпні та жовтні склав по 900 тис. т, а у вересні - 895 тис. т. Таким чином, частка нафтопродуктів, що імпортуються "Лівелою ", в серпні склала 10%, у вересні - 36%, а в жовтні - вже 44%. Сума податкових пільг, які "Лівела" не заплатила до бюджету за три місяці, за даними Енергетичної митниці, склала 253 млн дол. Відповідний документ знаходиться в розпорядженні видання.
Ємність українського ринку нафтопродуктів оцінюється в 3 млрд дол. у роздрібних цінах. Україна щорічно споживає 14-16 млн т нафтопродуктів. У країні працюють шість нафтопереробних заводів (НПЗ): Лисичанський (контролюється ТНК-ВР), Одеський (Лукойл), Херсонський (належить підприємцю Ігорю Єремєєву), Дрогобицький, Кременчуцький і Надвірнянський (група "Приват").
Нагадаємо, "Лівела" домоглася права на ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита в серпні цього року через суди, посилаючись на закон, що діяв у країні ще в 1990-х роках. Зараз ці рішення оскаржуються Держмитслужбою. Експерти та учасники ринку стверджують, що фактичним власником "Лівели" є народний депутат Партії регіонів Володимир Зубик. Сам В.Зубик цю інформацію спростовує.
Нагадаємо також, що через безмитного імпорту нафтопродуктів у вересні припинили переробляти нафту Дрогобицький і Надвірнянський НПЗ, а в середині жовтня заявив про зупинку Одеський НПЗ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся