ru ua

Комітет рекомендує Раді вдосконалити контроль за дотриманням законних вимог нардепа

Комітет рекомендує Раді вдосконалити контроль за дотриманням законних вимог нардепа Фото: Верховна Рада України

Законопроект рекомендується прийняти за основу

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5342 щодо вдосконалення контролю за дотриманням законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Метою законопроекту є удосконалення положень діючого законодавства, якими унеможливлюється уникнення адміністративної відповідальності осіб, які вчинили адміністративні правопорушення в частині недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення/запит народного депутата України, невиконання законних вимог Рахункової палати, члена Рахункової палати.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме:

  • передбачити можливість надсилати рекомендованим листом з повідомленням протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-19;
  • уточнити вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, відмовляється надати відомості про себе, про це робиться запис в протоколі. А також, такій особі в усній або письмовій формі роз’яснюються її права;
  • удосконалити направлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-19, до суду, а саме: навіть у разі не отримання від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, протягом 14 днів екземпляру протоколу, це не перешкоджає надсиланню протоколу до суду;
  • визначити, що розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 188-19, визначається за місцем скоєння адмінправопорушення.

Члени комітету також зазначили, що службові особи, які уповноважені складати протоколи за статтею 188-19 КУпАП, не мають достатніх повноважень та ресурсів для встановлення повних персональних даних осіб, які притягаються до адмінвідповідальності.

Крім того КУпАП не передбачає можливість надсилати протокол до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення без отримання екземпляру протоколу від особи, яка притягується до адмінвідповідальності.

Зазначені недоліки у чинному законодавстві фактично дозволяють уникнути адміністративної відповідальності в справах про адміністративні правопорушення щодо невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати.

Нагадаємо, правоохоронний комітет рекомендує ВР прийняти за основу законопроект №4546 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо розгляду кримінальних проваджень колегією суддів".