ru ua

Комітет рекомендує ВР призначити позачергові вибори окремих міських та сільських голів на 22 травня

Комітет рекомендує ВР призначити позачергові вибори окремих міських та сільських голів на 22 травня Фото: Верховна Рада України

Комітет рекомендує парламенту прийняти відповідні постанови

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує парламенту призначити позачергові вибори окремих міських, селищних та сільських голів на неділю 22 травня 2016 року, передає прес-служба ВР.

В повідомленні зазначається, що частиною третьою статті 14 закону "Про місцеві вибори" передбачено, що рішення про позачергові місцеві вибори приймається ВРУ не пізніше, ніж у дев'яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.

При цьому частиною першою статті 15 закону визначено, що позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше, ніж за 60 днів до дня виборів, а частиною п'ятою цієї ж статті - що місцеві вибори призначаються на неділю.

"Зважаючи на зазначені вище вимоги Закону, підкомітет рекомендував Комітету запропонувати парламенту призначити позачергові вибори окремих сільських, селищних, міських голів на неділю 22 травня цього року та прийняти відповідні постанови Верховної Ради України", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що він не може допустити дострокових парламентських виборів в Україні.