Комітет рекомендує Раді посилити відповідальність за порушення правил рибальства

Комітет рекомендує Раді посилити відповідальність за порушення правил рибальства
Фото: Верховна Рада

Проект рекомендується прийняти за основу

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5262 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Так, проектом пропонується посилити покарання за порушення громадянами та посадовими особами правил рибальства, а саме:

  • порушення правил використання об'єктів тваринного світу, порушення правил рибальства;
  • експлуатація на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;
  • порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;
  • перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів, перевищення затверджених лімітів (квот) та нормативів використання водних біоресурсів.

Документом також передбачається уточнити повноваження органів та осіб, які здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, а також уточнити положення законів "Про тваринний світ" та "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів".

Крім того, законопроектом пропонується посилити відповідальність за порушення правил рибальства у вигляді проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів.

"Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме посиленню відповідальності за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, інших водних біоресурсів, зменшенню незаконного використання риби та інших водних біоресурсів", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України скоротив термін отримання дозволу на використання водних біоресурсів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся