Комітет рекомендує Раді сприяти детінізації валютообмінних операцій

НовиниФінанси    19.10.2016 - 10:41
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України
ВР відновила підготовку офіцерів запасу медслужби в обов'язковому порядку ВР планує зробити обов'язковим обладнання будівель лічильниками тепла і води

Відповідний законопроект рекомендують прийняти в цілому

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект №4741 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Комітет розглянув відповідний проект закону на своєму засіданні 5 жовтня 2016 року.

Законопроектом пропонується виключити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачується з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі, із складу доходів загального фонду державного бюджету.

Крім того, у Прикінцевих положеннях законопроекту передбачається внести зміни до законів "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо скасування збору з купівлі іноземної валюти в готівковій формі та "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо законодавчого закріплення можливості здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти без пред’явлення документу, що посвідчує особу.

На думку авторів законопроекту, метою прийняття такого закону є детінізація валютообмінних операцій, оптимізація валютного регулювання і валютно-курсової політики для забезпечення валютної стабільності шляхом скасування пенсійного збору з купівлі валюти та скасування  паспортизації таких операцій.

"За підсумками розгляду Комітет  з питань бюджету ухвалив таке рішення: рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій"… за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому як закон з урахуванням пропозицій Комітету", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, Національний банк України посилив вимоги до небанківських валютообмінних установ, відповідні постанови частково вступають в силу з 1 січня 2016 року.

Читайте в розділі

"Нафтогаз" підвищив ціну на газ для промспоживачів на листопад

НБУ на 24 жовтня зміцнив курс гривні до долара до 25,66

Курс долара на міжбанку 21 жовтня знизився до 25,67

On Top