ua en ru

Комітет рекомендує Раді прийняти закон щодо захисту від необґрунтованих відрахувань з зарплати

Комітет рекомендує Раді прийняти закон щодо захисту від необґрунтованих відрахувань з зарплати Фото: Верховна Рада (РБК-Україна)

Проектом пропонується привести нормативні положення Кодексу законів про працю України до міжнародних стандартів

Комітет парламенту з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримує законопроект №6662 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівником". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Так, члени комітету розглянули законопроект на засіданні 18 жовтня. Під час обговорення народні депутати зазначали, що реалізація положень законопроекту спрямована на захист прав працівника від необґрунтованих відрахувань з його заробітної плати.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 130 Кодексу законів про працю України, згідно із якими, за згодою сторін допускається відшкодування шкоди, заподіяної роботодавцю, з розстроченням платежу шляхом відрахувань із заробітної плати працівника.

Крім того, згідно із змінами до статті 136 кодексу власник або уповноважений ним орган перед виданням розпорядження про покриття шкоди, заподіяної працівником, шляхом відрахування із заробітної плати працівника зобов’язаний витребувати від працівника письмове пояснення, а у разі, якщо він здійснив стягнення із зарплати працівника з порушенням встановлених вимог, незаконно стягнені суми можуть бути витребувані в судовому порядку.

"Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме гарантуванню прав працівника та забезпеченню захисту його заробітної плати від необґрунтованих відрахувань шляхом приведення нормативних положень Кодексу законів про працю України до міжнародних стандартів", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів заявив, що мінімальна зарплата в Україні виросте до майже 4,5 тис. гривень у 2020 році.