Комітет з питань законодавчого забезпечення рекомендує ВР ухвалити зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за правопорушення у ЖКГ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти у другому читанні та цілому проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві, повідомляє прес-служба ВР.

Законопроектом (№6505) пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 270 "Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства" та внести зміни до статті 194-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою створення умов, за яких підвищується відповідальність громадян, фізичних та юридичних осіб в частині виконання ними вимог Кримінального кодексу. Зокрема, передбачається запровадити покарання громадян, фізичних та юридичних осіб у разі здійснення ними пошкодження або руйнування об'єктів житлово-комунального господарства, що призвели, або могли призвести до травмування та загибелі громадян.

Як повідомили у секретаріаті комітету, під час підготовки проекту до другого читання до комітету надійшло 14 поправок. З них 12 - враховано повністю, частково чи редакційно, 2 поправки відхилено.

Члени комітету, зокрема врахували пропозиції народного депутата В.Швеця щодо нової назви статті 270 "Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства". Абзаци 1 та другий частини 3 статті 270 викладено у наступній редакції: "3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили майнову шкоду в особливо великому розмірі або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років".

Враховано також пропозицію щодо викладення примітки до статті 270 у такій редакції:

"Примітка. Під об'єктами житлово-комунального господарства у цій статті слід розуміти житловий фонд, об'єкти благоустрою, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також їх мережі чи складові (кришки люків, решітки на них, тощо).
Майнова шкода вважається заподіяною у великих розмірах, якщо прямі збитки становлять суму, що в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а в особливо великих розмірах - якщо прямі збитки становлять суму, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян".

У порівняльній таблиці враховано також пропозицію народного депутата Ю.Кармазіна до статті 194-2, згідно з якою "1. Умисне пошкодження або руйнування об'єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об'єктів чи спричинило небезпеку для життя людей, - карається штрафом від ста до двохсот п´ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся