Україна відновила мита на російські добрива, - МЕРТ

Україна відновила мита на російські добрива, - МЕРТ
Фото: Україна вводить мито на російські добрива

Мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу з РФ

Вчора, 18 травня, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про відновлення антидемпінгових мит щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Відтепер, мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу (карбамідно-аміачна селітра) походження з Російської Федерації. Рішення набуває чинності на другий день після публікації повідомлення в "Урядовому кур’єрі", - відзначають в повідомленні.

Відзначають, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому. Непередбачуване припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері.

З метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з налагодження поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших).

"18 травня уряд також ухвалив проект закону, який визначить нульову ставку мита для ввезення на території України мінеральних добрив азотної групи. Проект закону має на меті стимулювати експорт азотних добрив на український ринок, забезпечити високу конкуренцію та не допустити підвищення цін на внутрішньому ринку", - додають в повідомленні.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що Україна відклала введення антидемпінгових мит на добрива з Росії.
 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся