ru ua

Комісія Україна-НАТО збереться у Туреччині 13 травня

Комісія Україна-НАТО збереться у Туреччині 13 травня Фото: глава МЗС України Павло Клімкін

На зустрічі обговорять шляхи розвитку співпраці між Україною і Альянсом

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 13 травня відвідає провінції Анталія (Туреччина), де візьме участь у щорічних заходах НАТО, в тому числі у засіданні комісії Україна-НАТО (КУН). Про це йдеться в повідомленні прес-служби українського МЗС.

"Засідання КУН буде присвячено обговоренню актуального стану політико-безпекової ситуації в Україні, графіку інтенсивного політичного діалогу на найближчу перспективу, а також подальших шляхів розвитку співробітництва між Україною і Альянсом з метою підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, відновлення його обороноздатності, а також боєготовності та матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України", - сказано в повідомленні.

За результатами засідання комісії Україна-НАТО планується прийняти спільну заяву.

Клімкін також візьме участь у засіданні операційних партнерів дорадчо-тренувальної місії НАТО в Афганістані "Рішуча підтримка" та проведе двосторонні зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом і рядом керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів Альянсу.

Нагадаємо, напередодні Кабмін створив делегацію для погодження договору про статус Представництва НАТО в Україні.

Зазначимо, що про підтримку, в тому числі і в питаннях безпеки, український МЗС домовляється не тільки з Північно-Атлантичним альянсом. Так, перебуваючи з візитом у Японії на початку березня, Павло Клімкін в числі інших обговорював цю тему з міністром закордонних справ Японії Фуміо Кісіда.