Колектив ХТЗ заявляє, що Харківська облпрокуратура блокує запуск виробництва

НовиниЕкономіка    05.11.2016 - 14:48
Фото: ХТЗ
Фото: ХТЗ

У п'ятницю, 4 листопада, в Харкові відбулося чергове судове засідання, результатом якого може стати розблокування роботи Харківського тракторного заводу (ХТЗ). Про це повідомляють українські ЗМІ.

Як зазначається, скаргу підприємства на бездіяльність прокурора відділу прокуратури Харківської області Антона Бондаренко, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового слідства в рамках кримінального провадження щодо діяльності заводу та його посадових осіб, розглядала суддя Червонозаводського районного суду Наталія Корекян.

За даними видання, в цей же час під стінами Червонозаводського райсуду Харкова пройшов мітинг працівників Харківського тракторного заводу. Відстоювати своє право на працю прийшли більше 200 людей, які тримали плакати з написами «Ми ще віримо в чесний суд», «ХТЗ має бути», «Вимагаємо покласти край свавіллю прокурорів», «Поверніть нашим родинам надію на майбутнє», а також скандували «Дайте нам працювати», «Руки геть від ХТЗ»,»ХТЗ має жити».

При цьому, згідно с інформацією ЗМІ, питання поки так і залишилося невирішеним - слухання перенесено на 24 листопада.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, роботу ХТЗ було зупинено ще в березні поточного року через дії «силовиків», які керівництво підприємства називає «безпрецедентним тиском». Реалізація прийнятого в липні плану досудової санації, фінансування якого забезпечив новий інвестор (група DCH Олександра Ярославського), як повідомлялося раніше, не може початися, зокрема, через кримінальне провадження, яке відкрито по відношенню до гендиректора заводу Андрія Коваля, зазначають ЗМІ.

Андрій Хорішко, що представляє в суді ХТЗ, так прокоментував суть поданої підприємством скарги і мотиви її подачі: «Нашої юридичною групою зібрано та надано прокуратурі (зокрема прокурору Антону Бондаренко) достатню кількість доказів, які свідчать про відсутність складу злочину в діях посадових осіб заводу. Однак, не дивлячись на наявність незаперечних доказів невинності особи, якій було пред'явлено підозру в скоєнні злочину, і всупереч вимогам Кримінального процесуального кодексу України, прокурор, нехтуючи своїм обов'язком закрити кримінальне провадження, продовжує затягувати досудове розслідування. Відповідно, ми змушені були звернутися до суду, щоб зрушити процес з мертвої точки. Тому що через відвертий саботаж і зволікання страждають робітники, їх сім'ї, простоює унікальне підприємство, яке дає тисячам харків'ян роботу, а місту - податкові надходження».

Адвокат генерального директора ХТЗ Олександр Самарец звернув увагу на те, що його підопічному було повідомлено про підозру ще 19.05.2016 (5 місяців тому).

«Цього часу, з урахуванням вимог Кримінального процесуального кодексу України, було більш ніж достатньо для самостійного дослідження прокурором Бондаренко справи і виявлення обставин, які викривають чи виправдовують підозрюваного. Те, що це не було зроблено, тільки підтверджує умисний характер затягування досудового розслідування прокурором і слідчими органами. У той час, як обставини, що свідчать про відсутність складу злочину в діях посадових осіб АТ «ХТЗ», зокрема, підтверджуються також листами Міністерства оборони України, Державної служби статистики України, Державної фіскальної служби, Федерації роботодавців України та висновками численних фахівців, отриманими на адвокатські запити», - обурюється юрист.

Як заявляло раніше керівництво ХТЗ, наявність порушень при веденні досудового розслідування, несумісних з вимогами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, було підтверджено висновком магістра Страсбурзького університету, адвокатом Паризької колегії адвокатів Ганною Картьє.  

ЗМІ повідомляли, що 31 серпня 2016 року, за дорученням генпрокурора Юрія Луценка відбулася зустріч його першого заступника Дмитра Сторожука з представниками бізнесу, на якій був присутній делегат ХТЗ, і в ході якої Сторожук заявив, що  «бізнес в Україні повинен відчувати себе захищеним і представники Генеральної прокуратури мають на меті зробити для цього все від них залежне».

On Top