ru ua

У КНР назвали нову оборонну стратегію США проявом мислення "холодної війни"

У КНР назвали нову оборонну стратегію США проявом мислення "холодної війни" Фото: прапор Китаю (commons.wikimedia.org)

Пекін заявив, що США перебільшують військову загрозу з боку Китаю

Китай відреагував на оприлюднену кілька днів тому нову оборонну стратегію США, в якій пріоритетом була вказана не протидія тероризму, а суперництво з Китаєм та Росією щодо військової могутності. У міністерстві оборони КНР заявили, що США перебільшують військову загрозу з боку Китаю та назвали такий підхід проявом менталітету часів "холодної війни", передає DW.

"Китай неухильно прямує шляхом мирного розвитку і дотримується оборонної політики захисного характеру", - заявив представник міністерства оборони Китаю Жень Гоцян 21 січня 2018 року.

За його словами, Китай не має на меті розширення військової присутності і сфер впливу, а останніми роками китайська армія активно виконувала міжнародні обов'язки, захищаючи міжнародну безпеку.

Також представник міноборони країни запевнив, що Китай веде мирне будівництво та розміщує необхідні оборонні об'єкти на островах і рифах у Південнокитайському морі, а "певні країни (...) наполягають на нарощуванні свого озброєння та військової присутності в цьому регіоні".

Нагадаємо, раніше Китай звинуватив США в тому, що 17 січня американський ракетний есмінець без дозволу увійшов у територіальні води КНР біля острова Хуан'янь (риф Скарборо) в Південнокитайському морі. Пекін бачить у цьому порушення свого суверенітету та основних норм міжнародних відносин.