ru ua

КНДР обіцяє закрити низку ядерних об'єктів і допустити міжнародних інспекторів

КНДР обіцяє закрити низку ядерних об'єктів і допустити міжнародних інспекторів Фото: лідер КНДР Кім Чен Ин (flickr.com/koreane)

Рішення було прийнято в ході саміту в Пхеньяні

КНДР пообіцяла закрити низку ядерних об'єктів, майданчиків для випробувань і допустити міжнародних інспекторів. Про це заявив президент Південної Кореї Мун Чже Ін після саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином в Пхеньяні, передає ВВС.

За словами Муна, лідер КНДР "погодився на закриття випробувального полігону для ракетних двигунів Тончхан-ри і пускової шахти для ракет" і, що важливо, що це буде зроблено в присутності експертів із інших країн, які могли б перевірити, що об'єкти вже не в робочому стані.

У свою чергу Кім Чен Ин, за словами президента Південної Кореї, також погодився закрити ядерний рекатор в Йонбені, де, як вважається, Північна Корея виробляє матеріал, використовуваний у ядерних випробуваннях.

Наголошується, що це можливо тільки в разі, якщо США зможуть вжити заходи, про які домовилися лідери США і КНДР на зустрічі в Сінгапурі.

Раніше повідомлялося, що лідер КНДР Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися розморозити переговори про денуклеаризацію Корейського півострова.

РБК-Україна раніше писало, що Північна Корея не виконує свої зобов'язання по денуклеаризації і досі порушує численні резолюції Ради безпеки ООН.

Зазначимо, спецслужби Сполучених Штатів Америки володіють інформацією про те, що Північна Корея (КНДР) працює над виробництвом нових міжконтинентальних ракет.