Клюєв: Україна вийшла із інвестиційної кризи

НовиниЕкономіка    22.08.2011 - 12:37

Результати роботи економіки за 7 місяців 2011 р. свідчать про закріплення позитивних тенденцій розвитку України. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України. 
Проте, за його словами, це лише база для подальших перетворень. "Попереду - велика робота. Аби вийти на впевнений прискорений розвиток Україні потрібно ще дуже багато зробити: продовжити реформи - від пенсійної, і системиохорони здоров'я, до реформи в ПЕК, продовжити розвиток інфраструктури і дерегуляцію економіки... Ми будемо створювати умови для збільшення інвестицій в основини капітал, зміцнювати внутрішній ринок, активно займатися імпортозаміщенням та енергосбережденням", - заявив Клюєв. За його словами, уряд планує наполегливо працювати, аби поступово вирівняти торговий баланс країни.
Перший віце-прем‘єр-міністр заявив, що завданням уряду на початку 2011 р. було не лише закріплення зростання, але і вирішення проблем, які загострила криза - це відновлення інвестиційної активності, підвищення стійкості фінансової системи та послаблення залежності вітчизняних виробництв від коливань світових цін на сировину. Низка кроків сприяли поступовому розширенню внутрішнього ринку та підвищенню ролі внутрішнього попиту у забезпеченні економічного зростання, відзначив Андрій Клюєв. За його словами, поточного року підвищилася роль інвестиційного попиту - загальний обсяг інвестицій в основний капітал у січні-червні 2011 року зріс на 15,9% проти падіння на 7,4% у січні-червні 2010 року. Така динаміка свідчить про вихід з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки, заявив Андрій Клюєв.
Перший заступник глави уряду України назвав основні фактори, які стимулювали зростання інвестиційної активності. За його словами, це збереження макроекономічної стабільності, фіскальна політика, спрямована на поетапне зменшення податкового навантаження та збільшення фінансування з бюджету видатків розвитку. Окрім того, важливими чинниками стало зростання прибутків підприємств більш ніж на 20% порівняно з початком минулого року та збільшення чистого притоку прямих іноземних інвестицій (за попередніми даними - до 3 млрд дол. проти 2,1 млрд дол. у І півріччі 2010 р.), повідомив Клюєв.
За його словами, показово, що обсяги будівельних робіт у січні - липні поточного року зросли майже на 14% (порівняно зі скороченням на 16,8% у січні - липні 2010 р.). Андрій Клюєв відзначив, що суттєва активізація будівельної діяльності була пов'язана в тому числі із підготовкою до проведення в Україні у 2012 р. фінальної частини чемпіонату Європи з футболу та активізацією будівництва різноманітних інфраструктурних та соціальних об‘єктів в усіх регіонах України поза межами Євро-2012.
Клюєв відзначив, що зростання обсягів експорту українських товарів та послуг забезпечила сприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура. Але, на його думку важливо, що відбулося зростання експорту не лише металургійної (34,9) та хімічної продукції (в 1,6 раза), а й продукції машинобудування (36,4%) та АПК (41,2%).
За словами віце-прем‘єра, на фоні загального показника приросту обсягів промислового виробництва (8,7% за січень - липень) позитивно виглядають показники машинобудування - виду промислової діяльності, який орієнтований на виробництво продукції з високою часткою доданої вартості. Там зростання перевищило 20%, повідомив Клюєв.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top