ua ru

Ключові моменти при виборі квартири в новобудові

Покупка житла в Україні завжди пов'язана з істотними фінансовими ризиками, і новобуд - не виняток. Однак, щоб подальше життя в новій квартирі стала комфортною, не менш серйозно варто підійти і до вибору самих апартаментів.Серед основних переваг житла в новобудовах , перш за все, використання нових сучасних технологій будівництва та матеріалів, відповідність загальносвітовим нормам і стандартам. У нових будинках можна знайти вдалі планування, максимально відповідні смаку покупця; площі квартир, як правило, більше, ніж в будинках радянської будівлі.

Покупка житла в Україні завжди пов'язана з істотними фінансовими ризиками, і новобуд - не виняток. Однак, щоб подальше життя в новій квартирі стала комфортною, не менш серйозно варто підійти і до вибору самих апартаментів.

Серед основних переваг житла в новобудовах , перш за все, використання нових сучасних технологій будівництва та матеріалів, відповідність загальносвітовим нормам і стандартам. У нових будинках можна знайти вдалі планування, максимально відповідні смаку покупця; площі квартир, як правило, більше, ніж в будинках радянської будівлі.

До речі, зведення будинків за новітніми технологіями будівництва, як і використання сучасних матеріалів, наприклад, утеплювачів, різного роду шумо - та гідроізоляцій, в результаті, дозволяє мешканцям надалі економити на витратах тепла, води та електрики. Враховуючи прогресуючий зростання комунальних тарифів, ці переваги не будуть зайвими, пише domik.ua

Також, кажуть, можна розраховувати на справну роботу всіх систем - від ліфтів до проводки і каналізації. Питання, звичайно, спірне, тому що при підключення будинку до міських мереж можуть виникати проблеми, але вирішувати їх, у тому числі і фінансово, зобов'язаний забудовник.

Ціна питання

Ціна - теж перевага первинного ринку, адже вартість квадратного метра, як правило, істотно нижче вторинки. Так, середня вартість нового житла економ-класу сьогодні в Києві становить близько 14-17 тис. грн за кв. м, тоді як квадратний метр в бізнес-класі обійдеться набагато дорожче. На вторинному ринку, для порівняння,купити квартиру в Києві можна в середньому за 18-22 тис. грн за кв. м.

Коли мова йде про житло економ-класу, саме ціна грає вирішальну роль. Тим не менш, втрачати голову від рекламних оголошень про величезні знижки не варто. По-перше, тому, що в проспектах зазвичай публікують найнижчу ціну, що поширюється на великі багатокімнатні апартаменти, або на квартири з невдалими плануваннями або розташуванням.

По-друге, тому що ціни зараз змінюються мало не щодня. Обумовлено це, головним чином, коливанням курсу долара, манливим зростання цін на будівельні матеріали та транспортні послуги, а також політична нестабільність, жорстка економічна криза і тривалі бойові дії.

Орієнтування на місцевості

Підшукуючи ділянка під багатоповерховий будинок, забудовник також прагне до мінімізації витрат, і питання транспорту та соціальної інфраструктури можуть залишитися «за кадром». Тому дуже важливо вивчити локацію самому. Є поруч зручна транспортна розв'язка? Магазини? Школа та садок? Спортивні і розважальні центри? Медустанови?

Окрему увагу варто приділити наявності підземного паркінгу або наземної парковки. Якщо вони не передбачені проектом, а у вас є машина, варто визначитися з шириною проїзної частини, тротуарами і навколишніми дворами - наскільки вони готові прийняти автомобілі мешканців нової багатоповерхівки.

Якщо будинок є другою чергою житлового комплексу, незайвим буде поспілкуватися з заселившимися в будинку першої черги сусідами.

Варто поцікавитися і більш «глибокими» питаннями - географією місцевості і результатами геодезичних досліджень, щоб майбутній будинок виявився не стоїть на краю обриву, в місцях зсувів, або його репутація не була б «підмоченою» ґрунтовими водами. Знання історії місцевості також не буде зайвим - продати через кілька років квартиру, збудовану на місці поховання відходів підприємства або будинку, що стоїть на залишки старовинного кладовища, буде проблематично.

З чого будують будинок

Основний матеріал стін, як і технологія його зведення - те, на що варто звернути увагу. У багатоповерхових будинках економ-класу нерідко використовуються залізобетонні панелі. Це одна з найдешевших технологій будівництва, що дозволяють скоротити витрати забудовника приблизно на 20%. Ця технологія була на піку популярності у 80-х рр. минулого століття, коли перед владою стояло завдання забезпечити населення недорогим для держави соціальним житлом.

З тих пір ми мали змогу оцінити всі його переваги та недоліки. Мова йде, насамперед, звісно, про літній нагріванні і зимовому переохолодженні залізних конструкцій. Природно, це може вимагати додаткових витрат на утеплення або охолодження приміщень.

Ще одним істотним недоліком панельного будинку називають наявність внутрішніх несучих стін, а це означає, що про перепланування або ремонті з перенесенням стін доведеться забути. З іншого боку, саме такі будинки найчастіше здаються вже з чистовим ремонтом - шпалерами, фарбою, ламінатом, сантехнікою.

Монолітно-каркасна технологія характерна для будівель більш високого класу. Ця технологія дозволяє розробити і реалізувати власну планування житла, іноді навіть на стадії будівництва.

Цегляна кладка є найбільшою екологічною, але будують таких будинків зараз небагато: така технологія не тільки здорожує вартість будівництва, але і не дозволяє зводити занадто високі будівлі.

Високо сиджу - далеко дивлюся

Найбільш популярними апартаменти економ-класу є малогабаритні (до 60 квадратів) одинички і двійки, в бізнес-класі великим попитом користуються двокімнатні і трикімнатні площею 80-120 кв. м. найпопулярнішими в обох випадках є 4-12 поверхи - не занадто низько, щоб дворова життя не заважала відпочинку мешканців, але і не високо, щоб у разі поломки ліфта дістатися до квартири пішки.

Однак, є люди, які віддають перевагу «високі» поверхи з-за красивих видів з вікон. Тут теж потрібно бути уважним. По-перше, красивий вигляд - це додаткові гроші. По-друге, вибирати варто західну або східну сторону, щоб квартира не виявлялася цілий день на сонячній або тіньовій стороні, оскільки це потягне за собою додаткові витрати на охолодження або обігрів. По-третє, надійність ліфта: при будь-поломки або відключенні електроенергії жителям верхніх поверхів доведеться несолодко. Ну і, по-четверте, якщо перед вікнами майбутньої квартири нічим не заповнений простір, велика ймовірність через кілька років отримати в якості «виду» вікна квартири у будинку навпроти.

Крім усього цього, необхідно детально вивчити документацію на споруджуваний будинок і, насамперед, затверджену його планування, отримати не тільки інформацію про те, на якому поверсі запланована ваша майбутня квартира, але і який номер вона буде мати. До речі, надання такої інформації може бути додатковим свідченням надійності обраного забудовника.

Ремонт - справа тонка

Ми вже писали про особливості ремонту приміщень в новобудовах . Від того, в якому стані здаються квартири в новому будинку, безпосередньо залежить вартість ремонту. В Україні більшість забудовників здають квартири, в кращому випадку, в стані «під чистову обробку», а тому додаткові вкладення в квартиру можуть становити до половини її вартості.

Крім об'єктивних чинників, здатних вплинути на рівень і комфорт життя, існують індивідуальні смаки і вимоги до выбираемым апартаментів, яким слід також приділити пильну увагу. Тим більше, що жити там планується не один рік. На щастя, первинний ринок житлової нерухомості сьогодні надає покупцеві дійсно широкий вибір - як кажуть, на будь-який смак і гаманець.