ua en ru

Клімкін розчарований закликом Бюро ПАРЄ зняти санкції для діалогу з Росією

Клімкін розчарований закликом Бюро ПАРЄ зняти санкції для діалогу з Росією Фото: Павло Клімкін здивований новою декларацією Бюро ПАРЄ

Глава МЗС вважає, що ухвалена декларація ставить під сумнів декларовані ПАРЄ відданість демократії та діалогу

Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін украй здивований і розчарований ухваленою у п’ятницю, 24 червня, декларацією Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомила прес-служба міністра.

Клімкін вважає, що цим документом Бюро ПАРЄ ставить під сумнів декларовані ним відданість демократії та діалогу.


"Росії було висунуто чіткий перелік вимог та визначено умови, за яких санкційне рішення може бути переглянуте. Чи виконала Росія ці вимоги? Ні. Чи визнала Росія свої помилки? Знову ні", - зауважив міністр.

Крім того, він підкреслив, що Росія продовжує ігнорувати заклики міжнародного співтовариства припинити агресію проти України, зухвало нехтує своїми міжнародними зобов’язаннями та діє всупереч фундаментальним цінностям Ради Європи.

"З моменту запровадження санкцій російська делегація мала всі можливості для діалогу, але продовжувала розмовляти з ПАРЄ мовою ультиматумів. Рішення російської делегації не подавати повноваження на розгляд Асамблеї у січні 2016 року свідчить про те, що Росія вирішила відмовитись від демократичного діалогу та продовжує вдаватись до шантажу", - написав Клімкін.

Глава МЗС наголосив, що за цих умов заклик Бюро ПАРЄ скасувати санкції для відновлення діалогу з Росією підриває авторитет усієї Асамблеї.

Він вважає, що подальші поступки агресору й окупанту будуть найгіршим сигналом для міжнародного співтовариства та означатимуть, що Росія, як і будь-яка інша держава, віднині може вільно і безкарно порушувати засадничі принципи Ради Європи.

Нагадаємо, глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл вважає, що Росії слід продемонструвати, що вона не несе загрози і готова грати за європейськими правилами, якщо вона хоче повернути право голосу у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).