ua en ru

Китай і Ватикан підписали історичну угоду про призначення єпископів

Китай і Ватикан підписали історичну угоду про призначення єпископів Ілюстративне фото (DW.com)

У Ватикані підтвердили підписання документа

Заступник міністра закордонних справ КНР Ван Чао та заступник секретаря Ватикану з відносин з державами Антуан Камільєрі у Пекіні (Китай) підписали тимчасову угоду з питання призначення єпископів. Про це передає видання Тhe Guardian з посиланням на МЗС КНР.

Як повідомляється, на зустрічі в Пекіні сторони висловили надію, що "підписана угода сприятиме плідному і далекоглядному процесу інституційного діалогу і внесе позитивний внесок у життя Католицької Церкви у Китаї, на благо китайського народу і миру в усьому світі".

У Ватикані підтвердили підписання документа.

Зазначимо, ЗМІ називають підписану угоду "історичною".

Зокрема, ВВС у зв'язку з цим зазначає, що Папа Франциск визнав сім єпископів, призначених Китаєм, у межах історичної угоди про поліпшення зв'язків між Ватиканом і Китаєм.

Додамо, що питання про те, хто призначає єпископів, як пише видання, лежить в основі суперечки з тих пір, як Китай вперше розірвав дипломатичні відносини зі Святим Престолом у 1951 році.

У Китаї налічується близько 10 мільйонів католиків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Литви Даля Грибаускайте подякувала Папі Римському за допомогу в спротиві Радянському союзу.