Китай скоротив обсяг першої експортної партії рідкоземельних металів на 2011 р. на 11,4% - до 14,446 т

НовиниЕкономіка    30.12.2010 - 09:57

Китай скоротив обсяг першої експортної партії рідкоземельних металів на 2011 р. більш ніж на 10%, ризикуючи змусити США поскаржитися до Світової організації торгівлі, передає Reuters.
Міністерство торгівлі Китаю скоротило на 2011 р. квоти на експорт рідкоземельних металів до 14,446 т для 31 компанії. Це на 11,4% менше 16,304 т, виділених для 22 компаній на початку 2010 р.
У короткому повідомленні відомства йдеться, що список компаній, що мають квоту розширився, але сам обсяг експорту скоротився.
Минулого тижня торгове представництво США заявило, що Китай відхилив вимоги Вашингтона скасувати обмеження на експорт рідкоземельних металів. Тоді ж США пригрозили поскаржитися до СОТ, яка грає роль арбітра при виникненні торгових суперечок.
На Китай припадає близько 97% світового видобутку рідкоземельних металів. Завдяки таким властивостям як підвищені магнетизм, светоносность і міцність це сировина використовується для виробництва високотехнологічних товарів, а також в автомобільній промисловості і для розробки чистих джерел енергії.
Рішення про скорочення експорту і підвищення тарифів негативно позначиться на торгових відносинах з США, Європейським союзом і особливо Японією, вважають аналітики.
Китай заявляє, що скорочує експорт сировини заради екології та забезпечення поставок на внутрішній ринок, а також, посилаючись на свою домінуючу роль у світовому виробництві рідкоземельних металів, наполягає на розширенні контролю над світовими цінами.
Пекін намагається привести в порядок сектор виробництва рідкоземельних металів і планує до травня наступного року заснувати галузеву асоціацію, повідомив чиновник міністерства промисловості та інформації Ван Цайфен на конференції у вівторок.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top