Китай інвестує в проекти отримання газу з вугілля 14 млрд дол

Китай планує витратити 14 млрд дол. на пілотні проекти отримання газу з вугілля в рамках програми з переходу на більш екологічно чисте паливо, повідомляє Reuters.

До кінця десятиліття Китай має намір потроїти споживання газу до 10% споживання всіх енергоносіїв, тому йому необхідно знайти власні джерела газу, щоб уникнути дорогих поставок з Австралії, Індонезії, Катару і Туркменії.
Перший з пілотних проектів отримання газу з вугілля (CTG) повинен за планом запрацювати до кінця року і видавати 15 млрд кубометрів на рік до 2015 р., що становить 7% китайського попиту на газ. Китай використовує технологію, яка застосовувалася в ПАР часів апартеїду, але не отримала широкого поширення.

Якщо проект буде вдалим, Китай отримає перевагу у важких переговорах про ціну газу з Росією. "Враховуючи, що переговори з Росією йдуть важко, газ з Центральної Азії недешевий, а для того, щоб поставки ЗПГ були рентабельними, потрібні податкові пільги, у проекту є майбутнє. В іншому випадку, Китай стане так само залежним від імпорту газу, як від імпорту нафти", - сказав аналітик Sinopec Group Мао Цзясян.

Китай імпортує чверть споживаного газу, обсяг якого в минулому році становив 120 млрд кубометрів. Експерти прогнозують підвищення частки імпорту до 40% до кінця десятиріччя.

У проекті бере участь державна генеруюча компанія Datang Power і дві приватні непублічні вугільні компанії. Datang Power в липні запустила перший в країні завод CTG потужністю 1,33 млрд кубометрів в рік, розташований у Внутрішній Монголії, який буде забезпечувати газом 20-мільйонний Пекін.

Перспективними провінціями для вироблення газу з вугілля є північні провінції Внутрішня Монголія, Шаньсі, Шааньсі і західна Синьцзян, повідомив директор з політики і регулювання Національного енергетичного управління Цзен Ячуань.

Кожен завод CTG, який коштує 630-950 млн дол. за кожен мільярд кубометрів виробленого газу, окупиться при ціні газу в 6,5-8 дол. за мільйон БТЕ в залежності від регіону. Китай зараз платить 10-12 дол. за імпортний СПГ і 12 дол. на кордоні за туркменський газ.

Для транспортування газу на схід і південь країни, де знаходяться більшість споживачів, нафтогазовий гігант Sinopec Corp пропонує побудувати два трубопроводу пропускною здатністю 30 млрд кубометрів на рік кожен.
Якщо це буде зроблено, Sinopec стане серйозним конкурентом PetroChina на швидкозростаючому газовому ринку. Зараз на PetroChina припадає 75% китайського газового видобутку, на Sinopec - 15%, а на CNOOC Ltd - 10%.

Читайте також: Україна може отримати від Китаю 3,6 млрд дол на заміщення споживання газу вугіллям

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся