ua en ru

У Китаї почастішали випадки затримання українців через порушення правил працевлаштування

У Китаї почастішали випадки затримання українців через порушення правил працевлаштування Ілюстративне фото: поліція Китаю (xa-police.gov.cn)

МЗС випустило українцям правила працевлаштування у Китаї

У Китайські народній республіці (КНР) протягом останніх кількох місяців почастішали випадки затримання правоохоронними органами Китаю громадян України у зв’язку з порушенням правил працевлаштування. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України (МЗС).

"Відповідно до законодавства КНР, працевлаштування або робота у будь-якій формі без наявності робочої візи типу "Z" забороняється, а документи, які необхідні для оформлення зазначеного типу візи, оформляються виключно за місцем знаходження роботодавця", - йдеться у повідомленні.

У зв’язку із цим МЗС випустило українцям правила працевлаштування у Китаї. Так, в разі відсутності типу візи, що дає право на виконання оплачуваної роботи в КНР, громадяни України можуть стати жертвою візових шахраїв та недобросовісних роботодавців, які пропонують роботу без дотримання правил працевлаштування.

"У цьому контексті МЗС України рекомендує громадянам України під час перебування на території Китаю неухильно дотримуватися положень трудового та міграційного законодавства цієї держави, а громадянам, які тимчасово перебувають на території Китаю з метою туризму, культурного, спортивного, наукового обміну, утриматися від виконання будь-якої оплачуваної роботи, зокрема, викладацької", - зазначається у повідомленні.

У відомстві уточнюють, що невідповідність типу візи реальній меті поїздки до Китаю часто розцінюється китайською стороною як незаконний перетин державного кордону. За це передбачена кримінальна відповідальність - порушників позбавити волі на термін до 1 року.

"До іноземців, які нелегально працюють у Китаї, зазвичай, застосовувалися заходи адміністративного впливу у вигляді затримання поліцією на термін до 30 діб (термін адміністративного арешту може бути продовжений до 60 діб), штрафу на суму до 5000 юанів (понад 800 доларів), депортації з Китаю із забороною в’їзду до країни терміном від одного до п’яти років (в окремих випадках - до десяти років)", - уточнили в МЗС.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що з 2001 року з України за кордон виїхало і не повернулося назад 6,3 млн українців.