У Китаї створили прототип "рідкого термінатора"

У Китаї створили прототип "рідкого термінатора"
Фото: "рідкий термінатор" із фільму Джеймса Кемерона

Винайдено стійкі краплі рідкого металу, які в майбутньому стануть основою для роботів нового типу

Китайські вчені створили стійкі краплі рідкого металу, які в майбутньому стануть основою для роботів нового типу, що нагадують рідкого термінатора з однойменного фільму Джеймса Кемерона. Про це повідомляє видання ScienceAlert.

Зазначено, що рідкий метал має потенціал для застосування в галузі електроніки та "м'якої" робототехніки (створення роботів із нежорсткою конструкцією). Зазвичай його отримують, сплавляючи галій, олово й індій, однак при цьому на поверхні крапель утворюється тонкий шар оксидів, що робить матеріал липким і непридатним для використання.

Однак, щоб обійти цю проблему, дослідники розробили метод створення крапель, що дозволяє змінити їхні властивості. З цією метою вони завантажили шматочки рідкого металу в розчин гідроксиду натрію на три секунди, щоб надати їм сферичну форму. Потім їх обробляли політетрафторетиленом (тефлоном), у ході чого частки останнього покривали зовнішній шар крапель.

У результаті вчені отримали пружні кульки металу, які не прилипають до поверхні. Нові властивості дозволили краплях вільно скочуватися під ухилом в два градуси і відскакувати при ударах.

Повідомляється, що в майбутньому дослідники планують змусити матеріал реагувати на зовнішні подразники, змінюючи свою форму.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американські вчені розробили папір, який "розмовляє".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся