Киргизія вручила США ноту з повідомленням про денонсацію договору про американськіу військову базу

Четвер 14 листопада 2013 13:58

Міністр закордонних справ Киргизстану Ерлан Абдилаев сьогодні вручив послові США в республіці Памелі Спратлен ноту з офіційним повідомленням про припинення дії з 11 липня 2014 р. договору про співпрацю, а також угоди про оренду Центру транзитних перевезень в міжнародному аеропорту Бішкека Манас. Про це повідомляє зовнішньополітичне відомство Киргизії.

Раніше, в кінці червні 2013 р., законопроект про денонсацію угод підписав президент республіки Алмазбек Атамбаєв. Крім того, до цього його підтримали всі представлені в парламенті країни партії та профільні комітети. Договори про співробітництво та про оренду центру між США і Киргизією підписані в 2009 р.

Військова база в Киргизії була створена в 2001 р. для підтримки американських військ, які воювали в Афганістані. Через кілька років вона була перейменована в Центр транзитних перевезень, однак суть від цього не змінилася: американські військові фахівці і надалі перебували в Бішкеку.

Термін діючих угод закінчувався в 2014 р. Раніше влада Киргизії заявляла американцям про небажання продовжувати термін договору про оренду бази.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся