Кіпр підписав угоду з міжнародними кредиторами, згідно з якою повинен досягти профіциту бюджету в 4% ВВП з 2017 р

Кіпр підписав меморандум про взаєморозуміння між Нікосією і міжнародними кредиторами, де обговорюється допомога острову на суму 10 мільярдів євро. Згідно з меморандумом Кіпр повинен досягти первинного профіциту бюджету в 4% ВВП починаючи з 2017 року, щоб гарантувати скорочення державного боргу, повідомляє Reuters.

У документі перераховані бюджетні заходи, а також реформи державних адміністративних органів, пенсійної системи, охорони здоров'я, ринку праці та інших сфер, які Кіпр повинен здійснити в обмін на фінансову допомогу.

Згідно з меморандумом про взаєморозуміння, дефіцит бюджету Кіпру до вирахування вартості обслуговування боргу складе 395 млн євро або 2,4% ВВП цього року. У 2012 році нестача коштів досягала 1,9% ВВП.

У наступному році первинний дефіцит виросте до 678 млн євро або 4,25% ВВП, а потім скоротиться до 344 млн євро або 2,1% ВВП в 2015 р.

У 2016 р. острів досягне первинного профіциту в 204 млн євро або 1,2% ВВП, і 4% ВВП - починаючи з 2017 року.

Ці цілі, встановлені в номінальному виразі і відсотках ВВП, мають на увазі, що, на думку міжнародних кредиторів, економіка Кіпру скоротиться майже на 8% в цьому році, потім знизиться ще приблизно на 3% в 2014 році і зросте приблизно на 1% в 2015 і 2016 роках.

У меморандумі йдеться, що Кіпр отримає щонайменше 1,4 мільярда євро від продажу державних активів, включаючи акції телекомунікаційних компаній стани, електроенергетичних та портових компаній.

Острів також має прекрасні перспективи збільшення доходів від туризму, і уряд вивчить питання про те, як зробити цей сектор більш конкурентоспроможним, додають кредитори.

Кіпр сподівається заробити на продажу природного газу, родовища якого були виявлені поряд з узбережжям острів.

В угоді з міжнародними кредиторами говориться, що Нікосія у другому кварталі підготує план, де опише, яка інфраструктура їй потрібна для розробки родовищ, і які закони необхідні. Крім того, Кіпр має подумати про створення фонду, який буде управляти коштами, отриманими від продажу газу.

Щоб поліпшити стан державних фінансів, Кіпр заморозить пенсії працівників державного сектора і підвищить пенсійний вік на 2 роки, а також збільшить акцизи на алкоголь, тютюн і нафтопродукти, підвищить податок на додану вартість, корпоративний податок і податок на проценти і дивіденди.

Всі ці заходи повинні знизити кіпрський борг приблизно до 100% ВВП в 2020 році.

Адміністрація Кіпру також підвищить плату за всі комунальні послуги щонайменше на 17%.

Читайте також: Кіпр очікує надходження першого траншу кредиту в травні 2013 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся