RU

Кіпр і "трійка" кредиторів затвердили вимоги щодо нагляду в банківській сфері

Уряд Кіпру і представники "трійки" міжнародних кредиторів (Євросоюз, Європейський центральний банк, Міжнародний валютний фонд) провели черговий раунд переговорів про надання країні кредитного траншу. Ключовим пунктом діалогу сторін стало затвердження нових норм по нагляду в банківському секторі, передає Reuters.

Сторони дійшли домовленості щодо показника коефіцієнта достатності банківського капіталу. За інформацією джерел в міністерстві фінансів і центральному банку Кіпру, показник достатності Tier 1 до кінця 2013 р. повинен досягти 9%, а протягом 2014 р. зрости до 10%. Наголошується, що раніше обговорювався рівень у 8%. Передбачається, що поправки дозволять серйозним чином підвищити стійкість кредитних організацій і як наслідок підняти рівень їх привабливості для вкладників і інвесторів.

Представникам "трійки" також вдалося домогтися посилення прозорості банківських операцій. Зокрема, відтепер як комерційні банки, так і кредитні кооперативи підлягають перевіркам з боку ЦБ і міністерства фінансів, раніше кооперативи перевірялися окремою структурою.

Разом з тим у сторін залишилися розбіжності щодо суми, яка необхідна для рекапіталізації банківської системи. Крім того, представники "трійки" наполягають на розширенні програми приватизації та скорочення витрат у державному секторі.

Нагадаємо, економіка Кіпру постраждала на хвилі грецької боргової кризи і потребує додаткових фінансових коштів для відновлення активності. За розрахунками економістів, для цього потрібно сума від 11 до 16 млрд євро, при цьому розмір ВВП острівної держави, за даними МВФ за 2011 р., становить 18,7 млрд євро.

Читайте також: Кіпр попросить у ЄС 14 млрд дол для підтримки банківської системи (відео)