ru ua

Київрада на засіданні планує звернутися до ВР щодо призначення дати виборів в Києві

На наступному засіданні Київради може бути прийняте звернення депутатів Київради до Верховної Ради щодо призначення дати виборів в Києві. Про це РБК-Україна повідомили в Київраді.

На наступному засіданні Київради може бути прийняте звернення депутатів Київради до Верховної Ради щодо призначення дати виборів в Києві. Про це РБК-Україна повідомили в Київраді.

Зокрема, в розподяжені секретяря Київради Галини Гереги, серед питань, які є в порядку денному є також "Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України". Як пояснили РБК-Україна, серед іншого йдеться саме про призначення дати виборів у м. Києві.

Крім звернення щодо виборів, планується звернутися до парламенту щодо повернення Києву 50% податку фізичних осіб ( 8 млрд грн), щодо захисту Біличанського лісу та погодження меж міста.

Нагадаємо, Герега підписала розпорядження про проведення сесії Київради 19 серпня. Голова фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова заявила РБК-Україна, що фракція 19 серпня не реєструватиметься і голосувати. За її словами, за кілька днів до засідання фракція збереться для того, щоб прийняти рішення про те, як діяти на засіданні. Меліхова також додала, що депутати від "БЮТ" прийдуть на президію, яка має відбутися перед засіданням Київради.

Фракція "Удар" у Київраді 19 серпня також не реєструватиметься і має намір бойкотувати засідання. Про це РБК-Україна повідомив депутат "Удару" Андрій Странніков.

У фракції Партії регіонів у Київраді впевнені, що і без опозиційних фракцій, 19 серпня в Київраді буде кворум.

Зазначимо, що сьогодні депутати Київради повинні були зібратися для того щоб призначити дату проведення сесії, однак засідання не відбулося.

Минулого тижня голова КМДА Олександр Попов припускав, що сесія може відбутися найближчим часом. За словами Попова депутати мають внести зміни до програми соціально-економічного розвитку Києва, що дозволить освоїти кошти від уряду, необхідні для завершення реконструкції Поштової площі.

Минулого тижня Олександр Попов в закритому режимі вже зустрічався з головами фракцій Київради. Після цієї зустрічі глава фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко повідомив, що при необхідній кількості депутатів, можна буде провести сесію Київради на початку серпня. Попов неодноразово заявляв, що якщо Київрада не продожліт працювати, то місто може залишитися без важливих фінансових документів, а опозиція наполягає на швидких виборах до міськради і запявляет про те, що не працюватиме, оскільки повноваження депутатів київської міської ради закінчились ще на початку червня.