У Київській області вимагають розблокувати нафтобазу компанії постачальника палива для "БРСМ-Нафти"

Середа 23 листопада 2016 17:07
У Київській області вимагають розблокувати нафтобазу компанії постачальника палива для "БРСМ-Нафти"
Фото: працівники "БРСМ-Нафти" вимагали звільнити підприємство

Біля нафтобази постачальника палива для мережі АЗС "БРСМ-Нафта" в Переяслав-Хмельницькому Київської області сьогодні, 23 листопада, зібралися десятки працівників компанії та їхні сім'ї, які вимагали від Державної фіскальної служби України звільнити незаконно захоплене і пограбоване підприємство. Про це повідомляють українські ЗМІ.

Видання зазначає, що люди підтверджують свої вимоги судовими рішеннями і називають керівника ДФС Романа Насирова "рейдером".

"Ми сьогодні прийшли з вимогою виконати рішення судів, щоб виконати закон і звільнити наші робочі місця від рейдерів з ДФС. Вже кілька тижнів нам не дають взагалі працювати, чесно заробляти гроші і годувати свої сім'ї. Ми хочемо, щоб керівництво ДФС повернуло нам нашу роботу", - цитує видання працівника нафтобази Юрія Михонька, який "через незаконні дії ДФС на початку листопада фактично залишився без роботи".

Підкреслюється, що в судових рішеннях, з якими прийшли незадоволені працівники, зазначено, що "слідчі ДФС повинні повернути компанії незаконно утримуване ними майно і залишити всі захоплені рейдерами підприємства".

"16 і 18 листопада ми отримали перші судові рішення у справі блокування роботи нафтобаз працівниками ДФС. Згідно з цими рішеннями співробітники ДФС незаконно, без правових підстав знаходяться на об'єктах і блокують їх роботу. Фактично компанію грабують руками держслужбовців. Однак ДФС під керівництвом Романа Насірова продовжує ігнорувати рішення судів. Це порушення законів України. Невиконання рішення судді - це злочин, що карається позбавленням волі від 5 до 8 років. Ті люди, які захопили і утримують зараз підприємства повинні це чітко розуміти і відповідати за свої дії", - коментує ситуацію адвокат Теплюк Віталій.

Тобто, пише видання, маючи на руках судові рішення на свою користь мережа АЗС "БРСМ-Нафта" не може повернути своє майно і відновити роботу. Директор департаменту стратегічного маркетингу компанії "Стейт Оіл" Олександр Мельничук каже, що всі дії співробітників Державної фіскальної служби України вказують на замовний характер обшуків.

"Відверто протизаконна поведінка ДФС і Насірова доводить, що відбувається замовна кампанія проти національної мережі АЗС "БРСМ-Нафта". По суті - це рейдерське захоплення величезного масштабу. За два дні по всій Україні ДФС заблокувала 45 підприємств "БРСМ-Нафта". Це дуже поганий сигнал для європейських інвесторів, для державних і недержавних світових організацій, які хочуть інвестувати в нашу країну, підтримувати демократію, виділяти гранти для розвитку української державності. Ніхто не буде вкладати в Україну ні копійки, поки державні структури будуть виконувати рейдерські замовлення. "БРСМ-Нафта" продовжить боротися за свої законні права і за права тисяч своїх працівників", - цитує видання Мельничука.

Нагадаємо, на початку листопада пройшли обшуки в 21-й області України на 45-ти об'єктах "БРСМ-Нафта". Роботу мережі заблоковано. Як неодноразово писали ЗМІ, в результаті "незаконних" дій ДФС робочі місця втратили сотні людей по всій Україні. Рішення про обшуки видав Шевченківський районний суд Києва.

Раніше експерти заявили, що ДФС діяла за рейдерською схемою. До цього часу компанії не озвучили чітких звинувачень.

Як заявлялося, тиск на компанію триває вже другий рік. Перші "атаки" на мережу "БРСМ-Нафта" відбулися по схожій схемі: масові обшуки, арешт майна, перешкоджання роботі. ЗМІ писали, що спецназівці закривали камери відеоспостереження, ображали працівників, вели себе агресивно.

За підсумками першого півріччя 2016 року, національна мережа автозаправних комплексів "БРСМ-Нафта" увійшла в список найбільших платників податків, які наповнюють український бюджет. Власники компанії раніше вже зверталися до президента України та Генпрокурора з проханням зупинити "рейдерське захоплення" і захистити приватну власність компанії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся