ru ua

У Київській обл. побудують три сміттєпереробних заводи, - КМДА

У Київській обл. побудують три сміттєпереробних заводи, - КМДА Фото (HromadskeTV): Дмитро Новицький

Переобладнати сміттєспалювальний завод "Енергія" неможливо

Сміттєспалювальний завод "Енергія" переобладнати у сміттєпереробний є неможливо. Про це сьогодні в ході виїзного засідання робочої групи щодо діяльності сміттєспалювального заводу "Енергія" повідомив директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Новицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переобладнати такий завод (сміттєспалювальний завод "Енергія", - ред.) - неможливо. Мова йде про будівництво нового", - сказав Новицький.

За його словами, схема санітарного очищення Києва спочатку передбачала будівництво чотирьох сміттєпереробних заводів на території Київської області. "Тоді не вдалося знайти спільну мову з керівництвом Київської області, що призвело до затвердження тієї схеми, яка на сьогоднішній день затверджена КМДА", - сказав чиновник.

Затверджена схема, за словами Новицького, передбачає будівництво трьох сміттєпереробних заводів.

"Один з них мав знаходитися на місці сортувальної лінії, яка тут (на території заводу "Енергія", - ред.) вже побудована. Другий завод передбачалося побудувати на території, прилеглій до п'ятого полігону (полігон твердих побутових відходів №5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області, - ред.). Головний сенс в тому, щоб зменшити навантаження саме на 5 полігон", - зазначив директор інфраструктурного департаменту КМДА.

Нагадаємо, в Україні лише 5-7% ТПВ використовується як вторинна сировина.