ru ua

Київський провайдер надавав послуги ФСБ в Криму, - СБУ

Київський провайдер надавав послуги ФСБ в Криму, - СБУ Фото: СБУ

В Україні серед клієнтів провайдера - державні установи, міжнародні організації, великі банківські установи

Київський інтернет-провайдер "Дабл-ю нет Україна", у офісі якого сьогодні правоохоронці проводили обшуки, надавав телекомунікаційні послуги Федеральній службі безпеки (ФСБ) Росії в анексованому Криму. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Служби безпеки України.

"Співробітники СБУ також встановили, що завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ РФ в Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв’язку", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, правоохоронці викрили у Києві механізм незаконної маршрутизації одним із провайдерів інтернет-трафіку до анексованого Криму в інтересах російських спецслужб.

Зазначається, що власники передали сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання фіктивній комерційній структурі, контрольованій ФСБ, яка встановила на телекомобладнанні власні технічні спецзасоби. Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі.

"Через незаконну маршрутизацію трафіку до анексованого Криму ФСБ РФ планувало отримати доступ та знімати інформацію з українського сегменту мережі провайдера. В Україні серед клієнтів ТОВ "Дабл-ю нет Україна", зокрема, державні установи, міжнародні організації, великі банківські установи", - йдеться у повідомленні.

altalt

Фото: СБУ провела обшук в офісі українського провайдера

У ході обшуків у компанії правоохоронці вилучили телекомунікаційне обладнання і документацію, які підтверджують незаконну маршрутизацію трафіку до Крим та контроль за його розповсюдженням ФСБ РФ.

"Правоохоронці також встановили, що за вказівкою російських кураторів, менеджмент компанії не заблокував користувачам доступ до санкційних російських інтернет-ресурсів та сервісів. Досудове слідство триває у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 КК України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України)", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ обшукує офіс київського інтернет-провайдера.