"Київенерго" розділилося на дві компанії

"Київенерго" розділилося на дві компанії
Фото: у "Київенерго" відбулася структуризація (фото з відкритих джерел)

Поділ відбувся в рамках реформи енергоринку і прийнятого законодавства

ПАТ "Київенерго" заснувало оператора системи розподілу енергії ПАТ "ДТЕК Київські мережі". Таке рішення було прийнято на позачергових зборах акціонерів товариства 22 грудня 2017, повідомляє прес-служба ПАТ.

Як повідомляється, рішення прийнято в рамках реформи енергоринку на вимогу закону України "Про ринок електричної енергії" (п. 13, р.17 "Прикінцеві та перехідні положення"), який передбачає відділення генерації, передачі та постачання електроенергії шляхом створення відповідних суб'єктів господарювання до грудня 2018 у всіх обленерго України.

Створена компанія буде здійснювати діяльність з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Очікується, що державна реєстрація нової компанії буде завершена в лютому 2018 року.

У зв'язку з реорганізацію діяльності ПАТ "Київенерго" зборами акціонерів також було прийнято рішення про конвертацію 108 364 280 простих іменних акцій ПАТ номінальною вартістю 0,25 гривень кожна акція в таку ж кількість акцій ПАТ "Київенерго" номінальною вартістю 0,05 гривень кожна акція і ПАТ "ДТЕК Київські мережі" номінальною вартістю 0,20 гривень кожна акція.

Таким чином, всі поточні акціонери стають власниками акцій ПАТ "Київенерго" і ПАТ "ДТЕК Київські мережі". Номінальна вартість акцій була визначена на основі розділового балансу в ході підготовки до виділення нових компаній.

Нагадаємо, у листопаді повідомлялося, що столичний постачальник електричної енергії ПАТ "Київенерго" розділиться на дві нові компанії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся