ua en ru

Київ запропонував ЄС розділити витрати на заповнення газових сховищ

Київ запропонував ЄС розділити витрати на заповнення газових сховищ

Євросоюз повинен розділити з Києвом витрати на поповнення підземних газових сховищ України для підготовки до найгіршого варіанту розвитку подій в наступну зиму. Про це в інтерв'ю заявив міністр енергетики України Володимир Демчишин, пише The Wall Street Journal.

"Учасники комісії розробляють сценарій найгіршого розвитку подій. Вони покладають всі витрати на нас. Ми готові взяти на себе зобов'язання за базовим сценарієм, а вартість при найгіршому сценарії, можливо, необхідно розділити [з Європейським союзом]", - заявив Демчишин.

Такий сценарій містить у собі припинення поставок газу Росією, холодну зиму й зростання промисловості в Європі. За словами Демчишина, Україна зараз платить на 15% більше порівняно з поставками, які вона отримує із Словаччини та інших країн ЄС.

Для накопичення додаткових 5 млрд куб. м газу Україні додатково буде потрібно 1,5 млрд дол. Український уряд може заборонити поставки в райони, які контролюються ополченцями, попередив міністр енергетики. Це пов'язано з відмовою місцевих постачальників газу платити за отримані обсяги палива.

"Якщо вони не платять, я відключаю. Це не тому, що вони повстанці, а тому, що вони не платять", - додав він.

У загальній складності бунтівні регіони сплатили лише 20% з поставлених в регіони 1,5 млрд куб. м газу, які були відправлені в східну Україну з серпня 2014 року.

"Ми економимо на наших пенсіонерах, ми економимо на інфраструктурі, на медицині, лікарнях, на дитячих садах і платимо за газ [для сходу]. "Нафтогаз" витрачає від 60 млн дол. до 100 млн дол. у місяць на постачання газу на сепаратистські території. Це не виглядає розумним", - додав міністр.

Нагадаємо, заступник голови Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Україні вже найближчим часом необхідно почати створювати запаси газу на наступну зиму.