Кіберполіція просить допомоги в боротьбі з вірусом-вимагачем "Petya"

НовиниНадзвичайні події    28.06.2017 - 14:59
Фото: хакерська атака (pixabay.com)
Фото: хакерська атака (pixabay.com)

Правоохоронці просять долучатися до боротьби всіх небайдужих ІТ-спеціалістів

Департамент кіберполіції Національної поліції України звертається до всіх спеціалістів із проханням допомогти в боротьбі з вірусом-вимагачем "Petya". Про це повідомляє прес-служба правоохоронного відомства у Facebook.

Як встановили у кіберполіції, виходячи з аналізу завантажувальної частини вірусу, можна з високим ступенем вірогідності стверджувати, що це нова модифікація трояна "Petya".

"Під час аналізу встановлені схожі ділянки коду, використовується той же алгоритм криптування - Salsa20 із модифікованим розширенням ключа. В першій версії "Petya" - це "expand 32 - byte k", у новій версії - "1invalid s3ct - id". Унікальний 8-ми байтовий номер для Salsa (nonce), зберігається в секторі 32 (у старому - 55 м). По зміщенню 0x21", - йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим кіберполіція звертається до всіх спеціалістів, "які у складний для країни час не можуть бути осторонь від наслідків кібератаки, взяти участь у розробці спільно з нашими фахівцями програми підбору паролей (volunteer@cyberpolice.gov.ua)".

Нагадаємо, раніше на сайті Урядового порталу повідомлялося, що масштабну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади, яка сталася 27 червня 2017 року, зупинено.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top