ru ua

Кібератаки у світі завдають збитків до 1 трлн дол. на рік, - McAfee

Представники антивірусної компанії McAfee спільно із Центром стратегічних міжнародних досліджень опублікували дані, згідно з якими щорічний збиток від кібератак оцінюється в суму від 300 млрд до 1 трлн дол.

Представники антивірусної компанії McAfee спільно із Центром стратегічних міжнародних досліджень опублікували дані, згідно з якими щорічний збиток від кібератак оцінюється в суму від 300 млрд до 1 трлн дол. Про це передає "Росія 24".

Читайте також: Експерти ООН застерігають про небезпеку хакерських атак на мобільні телефони

При цьому автори звіту кажуть про те, що встановити реальні масштаби втрат від дій кіберзлочинців надзвичайно складно або неможливо, оскільки низка компаній приховує подібну інформацію. Деякі ж просто не можуть оцінити вартість даних, викрадених або пошкоджених хакерами.

Автори розділяють витрати компаній на шість основних категорій: втрата інтелектуальної власності, усунення наслідків кіберзлочину, втрата бізнес-інформації, порушення безперебійності роботи ІТ-систем, вартість забезпечення безпеки мереж, а також шкода репутації у результаті атаки.

Експерти стверджують, що для повноти звіту, як правило, широко використовується метод проведення порівняння з аналогічними випадками, де собівартість збитку вже була встановлена. Цей метод застосовується якраз до тих компаній, які не можуть або не хочуть самостійно оцінювати або розголошувати отримані збитки.

Читайте також: Сайт Apple Developer Center, призначений для розробників, зламано хакерами

Метою дослідження є демонстрація масштабу проблеми. Це дозволяє оперувати певними цифрами, порівнювати кібератаки з іншими видами витрат не тільки на рівні компаній, але й у масштабах економіки країни.

Наприклад, аварії на автошляхах у США щорічно обходяться в 99-170 млрд дол. або в 0,7-1,2% ВВП, а кібератаки тут приносять збиток у розмірі 24-120 млрд дол. на рік, що становить 0,2 -0,8% ВВП.

У McAfee вже проводили подібне дослідження у 2009 р. Тоді експерти одержали цифру в 1 трлн дол., що зараз все-таки вважається завищеним показником. Відповідно до останнього звіту, в середньому збиток від дій хакерів по всьому світу оцінюється в 600 млрд дол. щорічно.

Зазначимо, що кіберзлодії у I кварталі 2013 р. викрали у громадян України 62 млн грн.

Читайте також: Китай назвав США найнебезпечнішим кіберзлочинцем

"Якщо раніше злочинці обмежувалися тим, що могли підробляти пластикові карти, змінювати магнітні стрічки, накладати спеціальні накладки на банкомати, щоб копіювати інформацію, пін-коди, які вводив власник пластикової карти, то тепер відбувається злом комп'ютерної мережі швидкого переказу коштів з одного рахунку на інший, з однієї країни в іншу, а потім - відмивання через мережу фіктивних фірм", - зазначав начальник відділу міжнародної діяльності Національної академії внутрішніх справ Михайло Акімов.

На думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поряд з Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою - Індією. У цих країнах досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку фахівців, кіберзлочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один з найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.