ru ua

У КМДА розповіли, що будуть робити з меморіальними дошками часів СРСР

У КМДА розповіли, що будуть робити з меморіальними дошками часів СРСР Фото: у КМДА розповіли, як йде процес демонтажу пам'ятників радянських часів

Остаточне рішення з приводу об'єктів тоталітарних часів буде приймати Міністерство культури України

У Київській міській державній адміністрації розповіли, що мають намір робити з 130 меморіальними дошками і 9 пам'ятками радянських часів. Про це йдеться у відповіді Департаменту містобудування та архітектури КМДА на запит РБК-Україна.

Шість пам'яток експертна рада рекомендувала демонтувати, а решту залишити з встановленням пояснювальних табличок про те, що це не пам'ятник радянському діячеві, а об'єкт мистецтва.


Біля об'єктів тоталітарних часів, що перебувають у метрополітені, експертна рада також запропонував встановити пояснювальні таблички і залишити як підземну частину музею тоталітарних часів або замаскувати.

У КМДА повідомили, що ряд пам'яток буде важко демонтувати, враховуючи їх габарити і вага, на це необхідно виділити значні грошові кошти.

Багато пам'яток є об'єктами культурної спадщини, тому потрібно спочатку вирішити питання зняття історично-культурного статусу.

Щодо мозаїк, то експертна рада запропонував у кожному окремому випадку дати табличку з поясненням, що це твір радянських часів. Члени ради відзначили, що смальту зняти надзвичайно складно, тим більше, що це приклад "рідкісного явища, яке зникає".

У КМДА зазначили, що остаточне рішення з приводу об'єктів тоталітарних часів буде приймати Міністерство культури України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві декоммунизировали 159 об'єктів.