ua ru

Казахстан припинив постачання електроенергії в Росію

Казахстан припинив постачання електроенергії в Росію з 24 листопада поточного року через девальвацію рубля.

Казахстан припинив постачання електроенергії в Росію з 24 листопада поточного року через девальвацію рубля. Про це повідомив голова правління компанії "Самрук-Енерго" Алмасадам Саткалиев, передає "СА-news".

"Що стосується поставок електроенергії, то в даному випадку ми припинили з 24 листопада постачання електроенергії в Росію з причини девальвації. Це не вигідно стало для наших станцій. Втрата цього ринку - суттєвий момент", - повідомив Саткалиев.

Він додав, що в питанні поставок вугілля у 2013 році і до середини цього року поставки в Росію здійснювалися у відповідності з укладеними контрактами за цінами вищими, ніж на внутрішньому ринку. Тепер, за його словами, компанія стикається з серйозними проблемами в плані ціноутворення по ряду причин.

"Перше - це неготовність російської економіки в цілому приймати наш вугілля за більш високими цінами. В Росії існує держпрограма заміщення наших вугілля. Цей чинник потрібно брати до уваги. Питання цінової політики в частині поставок вугілля в Росію стають більш актуальними. Друга причина - це девальвація рубля, яка має місце. Контракти укладаються в рублях і в цій частині, безумовно, забезпечення беззбитковості, справедливого ціноутворення нашої продукції знаходяться у нас в фокусі нашої уваги. Ведеться активна робота", - зазначив Саткалиев.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна розглядає можливість закупівлі електроенергії в РФ з-за проблем з поставками російського вугілля.