ru ua

Карантин через АЧС оголошений у Луганській обл

На території трьох сіл Луганської області встановили карантинні обмеження через африканську чуму свиней (АЧС).

На території трьох сіл Луганської області встановили карантинні обмеження через африканську чуму свиней (АЧС). Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Згідно з повідомленням, села Комишне, Колесниківка і Юганівка увійшли в першу зону загрози радіусом 10 км від місця, де знайшли труп кабана, хворого на АЧС. Тепер весь автотранспорт, який пересувається в її межах, перевіряється і дезінфікується. Також, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Станично-Луганській райдержадміністрації вже заборонила рух транспорту і пішоходів через місцевий пункт пропуску "Юганівка" на кордоні з Росією.

У неділю, 5 січня, співробітники Луганського прикордонного загону в річці Деркул на кордоні з Росією, між селами Югановка і Колісниківка знайшли труп дикого кабана. Фахівці Луганської регіональної та Станично-Луганської районної державних лабораторій ветеринарної медицини провели на місці розтин трупа і відібрали патматеріал для досліджень. Труп худоби був знищений. У зв'язку з підозрою на захворювання дикого кабана АЧС головний державний інспектор ветеринарної медицини Станично-Луганського району на території Комишненского сільської ради - сіл Комишне, Колесниківка і Юганівка, встановив карантинні обмеження. Пізніше наявність хвороби підтвердили фахівці Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в Києві. Зараз для ліквідації загрози АЧС та недопущення розповсюдження вірусу Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Станично-Луганській райдержадміністрації визначила ряд заходів.

Так, визначено першу загрозливу зону радіусом 10 км від місця виявлення трупа. До них віднесли села Комишне, Колесниківка і Юганівка. Також, визначено другу загрозливу зону радіусом 150 км від епізоотичного вогнища в межах території району, який оточує межі першої зони.

Заборонено рух транспорту і пішоходів через місцевий пункт пропуску "Югановка", який знаходиться на кордоні з Росією. До ліквідації і локалізації загрози АЧС приєдналися і відділу ветеринарної міліції. Відразу було встановлено карантинний ветеринарно-міліцейський пост на території загрозливої зони, а ще одна мобільна група працює на автодорозі с. Комишне - с. Нова Вільхова.

Крім цього, весь автотранспорт, який в'їжджає і виїжджає з першої загрозливої зони, перевіряється і дезінфікується. Обробляється навіть взуття громадян, які переміщуються зони. Також вже переорано всі грунтові дороги, по яких можна проїхати до інших населених пунктів. Крім цього, встановлено перелік осіб, які вирощують свиней на загрозливій території.

Зазначимо, що також заборонено полювання на території Станично-Луганського району, а також торгівля вздовж автодороги Міллєрове - Червона Талівка.