ru ua

Канцлер Австрії заявив про дострокові парламентські вибори восени

Канцлер Австрії заявив про дострокові парламентські вибори восени Фото: Крістіан Керн заявив про дострокові вибори парламенту

Крістіан Керн прогнозує проведення до кінця цього року дострокових парламентських виборів

Канцлер Австрії Крістіан Керн заявив, що прогнозує проведення до кінця цього року дострокових парламентських виборів у країні. Про це він заявив 14 травня в ефірі телеканалу ORF, передає DW.

"Однозначно, відбудуться вибори. Я передбачаю, що це станеться найближчої осені", - спрогнозував Керн.

Зазначено, що канцлер представляє Соціал-демократичну партію Австрії (СДПА), яка є старшим партнером у правлячій коаліції в Австрії. Між нею та її партнером, правоцентристською Австрійською народною партією (АНП), довгий час точаться суперечки, які загострились після відставки цього тижня її лідера, віце-канцлера та міністра економіки Австрії Райнгольда Міттерленера.

Очікується, що АНП очолить нинішній міністр закордонних справ країни, 30-річний Себастіан Курц, який є одним із найпопулярніших політиків в Австрії. 12 травня він запропонував провести в країні дострокові парламентські вибори, що, на його думку, стане єдиним правильним шляхом для того, щоб припинити тривалу політичну боротьбу в країні. У відповідь на це в суботу Керн відкинув ідею проведення дострокових виборів, проте вже наступного дня змінив свою позицію.

Австрійська так звана велика коаліція в складі СДПА і АНП, яка працює з 2013 року, опинилась у серйозній кризі після ультиматуму федерального канцлера Керна, який 25 січня 2017 року погрожував припинити співпрацю з партнерами по коаліції, якщо сторони не зможуть створити передумов для конструктивного діалогу. Проте політичним силам наприкінці січня вдалося домовитись і затвердити програму роботи на наступні півтора року - до осені 2018 року, коли в країні заплановані чергові вибори в двопалатний австрійський парламент.

Нагадаємо, наприкінці березня в уряді Австрії заявили про бажання вийти з угоди про розподіл біженців між країнами Європейського Союзу.