Канада стурбована вироком Тимошенко

Середа 12 жовтня 2011 11:44

Канада стурбована вироком Печерського райсуду Києва відносно екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Міністр закордонних справ Канади Джон Берд опублікував 11 жовтня заяву у відповідь на вирок винесений Тимошенко, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади.
"Канада стурбована арештом, судовим переслідуванням і засудженням Юлії Тимошенко, які були проведені українською владою. Очевидна політична упередженість і кримінальне переслідування в цьому та інших випадках перешкоджає демократичному розвитку України. Законна та активна опозиція є життєво важливою частиною динамічної і ефективної демократії", - зазначив Берд.
Також МЗС Канади відзначає, що в Україні "є явні ознаки того, що судовий розгляд далекий від міжнародних визнаних норм справедливості, прозорості та належної правової процедури".
"У моєму останньому листі до Президента Віктора Януковича, я закликав український уряд до зміцнення незалежності судової влади. Це необхідно для того, щоб Україна змогла стати мирним, демократичним і багатим суспільством, як вона того хоче. Канада ж, у свою чергу, продовжуватиме підтримувати зусилля в цьому напрямку", - йдеться в заяві МЗС Канади.
"Сьогоднішні події можуть мати серйозні наслідки для наших двосторонніх відносин", - додав Берд.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся